Silesion.PL

serwis informacyjny

CITY TRAIL Katowice: pobiegną po raz czwarty

CITY TRAIL Katowice pobiegna po raz czwarty

CITY TRAIL Katowice pobiegna po raz czwarty

Katowicka odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się nad Stawami Janina i Barbara. Katowice są jedną z dziesięciu lokalizacji, w których obecny jest ten cykl imprez na dystansie 5 km. Czwarta okazja do sprawdzenia się w przełaju już w najbliższą niedzielę, 5 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 1 lutego. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów. 

Grudniowe zawody odbyły się w zimowych, niełatwych warunkach. Śnieg zdecydowanie utrudniał biegaczom zadanie, ale startując w biegach przełajowych trzeba liczyć się z tym, że nawierzchnia może być bardzo różna.

Bieganie w terenie – szczególnie w zimie – oznacza gotowość na przeróżne warunki atmosferyczne. Czasami jest błoto, innym razem śnieg, a bywa, że i lód. Mimo wszystko, jesteśmy zdania, że przez całą zimę można aktywnie spędzać czas – najważniejsze to dobre nastawienie, odpowiedni strój i buty. Nasze zawody są dobrym miejscem na stawianie pierwszych biegowych kroków, ponieważ dystans jest stosunkowo krótki – to 5 km, a dodatkowo nie wprowadzamy limitu czasu na jego pokonanie. – Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej?

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej – zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych. Do “generalki” liczą się 3 najlepsze biegi (w okresie od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 imprez – wszystkie na tej samej trasie). 

W Katowicach znamy już zwyciężczynię klasyfikacji generalnej. Jest nią Agnieszka Gortel-Maciuk, która w trwającej edycji zwyciężyła w każdym z dotychczas rozegranych biegów. Inaczej wygląda sytuacja w rywalizacji mężczyzn. Dwie wygrane ma na koncie Oliwier Mutwil, jedną – Dawid Malina i to między tymi zawodnikami rozegra się walka o końcowy sukces.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Katowicami biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. 

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:45 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
  • godz. 10:15 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024