Silesion.PL

serwis informacyjny

7 i 8 października w Katowicach kolejne pikniki z Bebokiem Rajdusiem

W najbliższy weekend w Katowicach odbędą się kolejne pikniki edukacyjno-rozrywkowe z Bebokiem Rajdusiem! W sobotę atrakcje będą czekały na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Łętowskiego 18, a w niedzielę przy amfiteatrze w Parku Zadole. Udział w pikniku to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Okres jesienno-zimowy, w którym coraz szybciej zapada zmrok to czas, kiedy warto promować bezpieczeństwo na drogach. Dlatego kontynuujemy nasze pikniki o bezpieczeństwie w dzielnicach. Wiedzę najlepiej przekazywać przez zabawę, dlatego oprócz rozmów będzie można wsiąść do symulatora dachowania i symulatora zderzeniowego, który kierowcom dokładnie zobrazuje do czego może prowadzić zbyt brawurowa jazda – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych z Bebokiem Rajdusiem zagości w ten weekend w kolejnych dzielnicach Katowic. Atrakcje będą dostępne od godziny 13.00 do 18.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik.

Udział w pikniku to także możliwość rozmowy z załogą rajdową. Jarosław i Marcin Szejowie, najszybsi bracia w Polsce, z sukcesami startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, również podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

– Po raz pierwszy w cyklu pikników z Bebokiem Rajdusiem braliśmy udział w sierpniu i jesteśmy bardzo zbudowani tym ile osób przyszło, by wymienić się z nami swoimi spostrzeżeniami i wziąć udział we wspólnej zabawie. Już cieszymy się na kolejne spotkanie z katowiczanami – mówi Jarosław Szeja, kierowca rajdowy. – Ostatnio coraz częściej w mediach mówi się o tym, że brawura i szybka jazda mogą prowadzić do dramatów. Dlatego poruszenie kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważne. A uczestnikiem ruchu drogowego jest każdy z nas – będąc pieszym, rowerzystą czy kierowcą – zaznacza.

Impreza, powstała z inicjatywy braci Szeja i Urzędu Miasta Katowice, odpowiada potrzebom stałego dbania o bezpieczeństwo. W świat bezpieczeństwa najmłodszych wprowadzi Bebok Rajduś. Stworek jest motywem przewodnim spotkań, w trakcie których szeroko poruszane są aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Pikniki będą podzielone na dwie strefy – strefę bezpieczeństwa i strefę pokazową. Szczegółowy plan dostępnych atrakcji znajduje się poniżej:

STREFA BEZPIECZEŃSTWA:

·         Symulator dachowania

·         Symulator zderzeniowy

·         Alko-gogle

·         Rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci

·         Symulator jazdy skuterem

·         Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

·         Miasteczko mini-samochodowe dla najmłodszych

·         Konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie

·         Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

STREFA POKAZOWA:

·         Wóz bojowo – gaśniczy

·         Radiowozy i sprzęt policyjny

·         Strefa rajdowa braci Szeja

·         Strefa gastronomiczna – rajdowy bufet

·         Strefa dla najmłodszych z animacjami i dmuchańcem

Godzina 16.00 – rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród

Godzina 17.00 – Minidisco dla dzieci

Godzina 18.00 – zakończenie imprezy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023