7. Ćwierćfinał play-off PHL: Mistrz Polski znowu zagra o medale

Mistrz Polski z 2021 znowu zagra o medale w 2022 hokej

We wtorek poznaliśmy ostatniego półfinalistę Polskiej Hokej Ligi, którym został JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera po twardym boju pokonali KH Energa Toruń. W półfinale jastrzębianie zagrają z Re-Plast Unią Oświęcim, a w drugiej parze mistrz sezonu zasadniczego GKS Katowice zmierzy z GKS Tychy.

Przed rozpoczęciem ćwierćfinałów w parze JKH GKS – KH Energa, najlepsza drużyna poprzedniego sezonu była zdecydowanym faworytem. Hokeiści z grodu Kopernika zaskoczyli ekspertów i wygrali aż trzy mecze z jastrzębianami. We wtorek, 15 marca na lodowisku Jastor doszło do siódmej, decydującej potyczki. Po pierwszej tercji w dobrych humorach byli goście, bo prowadzili 2:1. W drugiej odsłonie wyrównał po zaskakującym strzale z ostrego kąta Kamil Górny. W 48. minucie Mikhail Shabanov zdobył dla gości trzecią bramkę i Stalowe Pierniki prowadziły 3:2. Cztery minuty później Mateusz Bryk wyrównał, uderzając z dystansu. Po swoim trafieniu zaprezentował efektowną cieszynkę, imitując naciąganie łuku. 45 sekund później po widowiskowej akcji Vitalijs Pavlovs uderzeniem bekhendem zaskoczył bramkarza gości. Po tej bramce podskoczył do góry nawet trener JKH Robert Kalaber, który zwykle spokojnie reaguje na wydarzenia na tafli. Mecz zakończył się rezultatem 4:3 dla gospodarzy.

W półfinałach play-off mistrzowie Polski zmierzą się z Unią. Zgodnie z regulaminem, najwyżej rozstawiony zespół po sezonie zasadniczym zagra z drużyną najniżej rozstawioną. GKS Katowice (mistrz sezonu zasadniczego) zmierzy się z GKS Tychy (5. miejsce), a Re-Plast Unią Oświęcim (2. miejsce) rywalizować będzie z JKH (3. miejsce). Pierwsze mecze zostaną rozegrane 18 i 19 marca.