Silesion.PL

serwis informacyjny

6. Ćwierćfinał play-off PHL: Awans tyszan i wygrana torunian

Cwiercfinal play off PHL Awans tyszan i wygrana torunian

Cwiercfinal play off PHL Awans tyszan i wygrana torunian

GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 3:2 po dogrywce i awansował do półfinału play-off. Wciąż nie wiemy, kto zostanie ostatnim półfinalistą, bo KH Energa Toruń wygrał z obrońcami tytułu mistrzowskiego. We wtorek w Jastrzębiu decydujące starcie.

W Tychach górą gospodarze, chociaż po 60. minutach było 2:2. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla miejscowych, którzy byli przez cały mecz głośno dopingowani przez kibiców. W trzeciej minucie tyszanie grali w przewadze a bramkę zdobył Bartłomiej Pociecha. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem. W dogrywce szybko tyszanie strzelili kluczowego gola. W 94. sekundzie dodatkowego czasu gry Christian Mroczkowski po indywidualnej akcji uderzył z nadgarstka i tym strzałem zaskoczył bramkarza Pasów. Tyszanie po raz czwarty w batalii ćwierćfinałowej wygrali z drużyną, która w poprzedni weekend zwyciężyła w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego.

Hokeiści KH Energa Toruń pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do rywalizacji w play-off. Po wyrównanym i ciekawym spotkaniu miejscowi pokonali po raz trzeci w ćwierćfinale mistrzów Polski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a zawodnicy z grodu Kopernika znowu świetnie prezentowali się w defensywie. O tym, kto z tej pary awansuje do półfinału, przekonamy się we wtorkowy wieczór. Wtedy w Jastrzębiu dojdzie do decydującego, siódmego starcia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Spotkanie będzie transmitowane na platformie www.polskihokej.tv

Ćwierćfinały play-off PHL

Niedziela, 13 marca

  • GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:2 po dogrywce (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)

Pociecha 3, Feofanov 35, Mroczkowski 62 – Bodrov 7, Iatsenko 25

Stan rywalizacji: 4-2 (do 4. zwycięstw). Awans GKS Tychy

  • KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Arrak 20, Shabanov 26 – Kasperlik 22

Stan rywalizacji: 3-3 (do 4. zwycięstw)

Następny mecz: wtorek, 15 marca, Jastrzębie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024