Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi: W piątek górnicze derby

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi 2022 W piatek gornicze derby

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi 2022 W piatek gornicze derby

W piątek rozpocznie się półfinał play-off PHL. Emocje gwarantowane, bo mistrz sezonu zasadniczego GKS Katowice zmierzy się z tyszanami, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali Comarch Cracovię, zdobywcę Pucharu Kontynentalnego. Piątkowy mecz będzie transmitowany na www.polskihokej.tv.

W sezonie 2021/22 obie drużyny zmierzyły się pięciokrotnie. Trzy spotkania wygrała GieKSa, a dwa tyska drużyna. Były to bardzo zacięte potyczki, katowiczanie wygrali wszystkie mecze u siebie, a GKS Tychy na własnym lodowisku.

W ćwierćfinałach GieKSa wyeliminowała Zagłębie Sosnowiec, wygrywając cztery z pięciu spotkań. W tych konfrontacjach bardzo dobrze spisał się Patryk Krężołek, który jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej play-off. Katowicki napastnik strzelił pięć goli i zaliczył cztery asysty. Błyszczał również Bartosz Fraszko, który ma na koncie cztery gole i trzy asysty. W tyskim zespole liderem ataku jest Christian Mroczkowski – trzy gole i cztery asysty. W niedzielę napastnik zapewnił zwycięstwo zespołowi w decydującym spotkaniu z Comarch Cracovią, strzelając gola w dogrywce. Ta wygrana zapewniła tyszanom awans do najlepszej czwórki PHL. – To mój najważniejszy gol w karierze, który dedykuję mojej mamie z okazji urodzin – mówił Mroczkowski. W tyskiej ekipie świetnie prezentuje się również bramkarz Tomas Fucik.

Mecze półfinałowe będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

18 marca, piątek

GKS KATOWICE – GKS TYCHY, godz. 18:30

Pozostałe spotkania

  • Mecz nr 2, 19 marca, GKS Katowice – GKS Tychy , godz. 17:00
  • Mecz nr 3, 22 marca, GKS Tychy – GKS Katowice, godz. 18:00
  • Mecz nr 4, 23 marca, GKS Tychy – GKS Katowice, godz. 18:00

Ewentualnie

  • Mecz nr 5, 26 marca, GKS Katowice – GKS Tychy
  • Mecz nr 6, 28 marca: GKS Tychy – GKS Katowice
  • Mecz nr 7, 30 marca: GKS Katowice – GKS Tychy 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024