43. kolejka PHL: Niespodzianki, karne i fura emocji

43. kolejka PHL Niespodzianki karne i fura emocji

Re-Plast Unia Oświęcim, podobnie jak w piątek, poległa w serii rzutów karnych. Tym razem Ciarko STS Sanok. Hokeiści z Torunia zatrzymali najskuteczniejszy atak ligi z Katowic, a w Krakowie triumfowała tyska ekipa.

W Toruniu gospodarze stoczyli zażarty bój z wiceliderem rozgrywek GKS Katowice, w którym błyszczą w tym sezonie lider klasyfikacji kanadyjskiej Patryk Wronka oraz regularnie punktujący Grzegorz Pasiut i Marcin Kolusz. W pierwszych dwóch tercjach kibice nie zobaczyli bramek. W trzeciej Henrik Limma podał do Michała Zająca, a miejscowy gracz umieścił krążek w siatce. Wcześniej w drugiej tercji taflę opuścił kontuzjowany Conrad Molder, którego zastąpił Mateusz Studziński. Obaj bramkarze zachowali czyste konto w tym spotkaniu. Wynik podwyższył Vadim Vasjonkin i szósta drużyna PHL pokonała wicelidera 2:0.

Lider Re-Plast Unia Oświęcim, podobnie jak w piątek, zakończył mecz dopiero w serii rzutów karnych i znowu przegrał. Tym razem z Ciarko STS. W Sanoku bohaterami byli Sami Tamminen, który strzelił gola w drugiej tercji (po 60 minutach było 1:1) oraz jako jedyny pokonał bramkarza w serii rzutów karnych. Znakomicie w zespole gospodarzy spisał się także Dominik Salama, który obronił pięć karnych.

W Krakowie fani oglądali radosny hokej. W pierwszych dwunastu minutach padło aż sześć bramek. Po pierwszej tercji tyszanie prowadzili 4:2. Kolejne dwadzieścia minut należało do Pasów. Podopieczni Rudolfa Rohacka strzelili trzy gole i ze stanu 2:4 zrobiło się 5:4. W ostatniej odsłonie decydujące ciosy zadali goście i GKS Tychy wygrał 6:5.

Sosnowiczanie znowu w tym sezonie pokonali drużynę Tauron Podhale Nowy Targ, która boryka się z problemami kadrowymi. W niedzielę spotkanie zakończyło się rezultatem 4:2.

43. kolejka PHL

• KH Energa Toruń – GKS Katowice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Zając 46, Vasjonkin 50

• Comarch Cracovia – GKS Tychy 5:6 (2:4, 3:0, 0:2)

Bodrov 2, Zlobin 11, Jezek 23, Ismagilov 30, Popitich 34 – Mroczkowski 2, Galant 6, Bizacki 8, Pociecha 12, Galant 44, Feofanov 51

• Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 k. (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 1:0)