Silesion.PL

serwis informacyjny

Polska Hokej Liga: JKH wygrał mecz i awansował na trzecie miejsce

Polska Hokej Liga JKH wygral mecz i awansowal na trzecie miejsce

Polska Hokej Liga JKH wygral mecz i awansowal na trzecie miejsce

We wtorek, 7 lutego został rozegrany zaległy mecz 34. kolejki PHL. Obrońcy tytułu mistrzowskiego z Jastrzębia pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 7:2 i awansowali na 3. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Przed tym spotkaniem JKH GKS Jastrzębie plasował się na 4. pozycji, mając punkt straty do trzeciej w tabeli Comarch Cracovii. Podopieczni Roberta Kalabera w spotkaniu z Podhalem dominowali na tafli od pierwszych minut. Mistrzowie Polski pokonali Szarotki 7:2. Swoje statystyki podreperował między innymi Dominik Paś. Reprezentant kraju strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty. Z identycznymi statystykami zakończył spotkanie Eriks Sevcenko.

Zwycięstwo z Podhalem sprawiło, że obrońcy tytułu awansowali na 3. miejsce w tabeli oraz zbliżyli się do prowadzących zespołów. Obecnie drużyna traci trzy punkty do katowiczan i pięć do lidera Re-Plast Unii Oświęcim.

Zaległy mecz 34. kolejki PHL

Wtorek, 8 lutego

  • JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Kalns 10, Kostek 11, Razgals 24, Bondaruk 27, Paś 38, Pavlovs 47, E. Sevcenko 59 – Siuty 23, Worwa 41

Następne mecze PHL zostaną rozegrane w piątek, 11 lutego. W zaległym spotkaniu 36. kolejki GKS Tychy zmierzy się z Podhalem (godz.18) a w zaległej konfrontacji 34. kolejki Zagłębie Sosnowiec z Ciarko STS Sanok (godz. 19). 

Spotkania będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024