42. kolejka PHL: Efektowna wygrana GieKSy, porażka Unii

Efektowna wygrana GieKSy porazka Unii

GKS Katowice w dobrym stylu pokonał Comarch Cracovię a nieoczekiwanie Re-Plast Unia Oświęcim przegrała w rzutach karnych z toruńską drużyną. Bardzo emocjonujące i pełne dramaturgii były także górnicze derby.

W Satelicie komplet widzów obserwował spotkanie katowiczan z Pasami. W pierwszej tercji lepiej prezentowali się goście, którzy prowadzili 1:0, później jednak miejscowi coraz bardziej dochodzili do głosu. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a bramkę oraz asystę zaliczył Grzegorz Pasiut, który w tym tygodniu wrócił do gry po wyleczeniu kontuzji kolana. Błyszczał także lider klasyfikacji kanadyjskiej PHL Patryk Wronka.

Dopiero w rzutach karnych zakończyła się konfrontacja Re-Plast Unii Oświęcim z KH Energa Toruń. Na niecałe dwie minuty przed końcem trzeciej tercji gospodarze prowadzili 2:1. Wyrównał Lauri Huhdanpaa, skutecznie wykonując rzut karny. W dogrywce bramka nie padła, a w serii karnych lepsi byli zawodnicy z grodu Kopernika. Dmitri Kozlov pokazał, że jest specjalistą od karnych, wykorzystał dwa i zapewnił swojej drużynie wygraną 3:2.

Górnicze derby również były pełne dramaturgii. W pierwszych dwóch tercjach dominowali goście z Jastrzębia. Po 40 minutach JKH prowadził aż 4:0, dublet zaliczył Łotysz Frenks Razgals. Sporo było twardej, męskiej walki. Fani oglądali również pojedynki bokserskie. Tyszanie obudzili się w ostatniej odsłonie i wtedy rozpoczęli szaleńczy pościg przy głośnym dopingu kibiców. W ciągu siedmiu minut podopieczni Andrieja Sidorienki strzelili trzy gole. Ale nie zdołali wyrównać i spotkanie zakończyło się triumfem JKH 4:3.

W Nowym Targu mecz z Ciarko STS rozpoczął się dobrze dla miejscowych, bo prowadzili po bramce Wiktora Bochnaka. Później jednak coraz lepiej spisywała się drużyna z Sanoka, a zwłaszcza utalentowany Jakub Bukowski. Młody gracz zaliczył hattricka.

W niedzielę kolejne emocje. KH Energa Toruń zmierzy się z GKS Katowice (godz. 17.), Zagłębie Sosnowiec z Tauron Podhale Nowy Targ (17.), Ciarko STS Sanok z Re-Plast Unią Oświęcim (18:00), a Comarch Cracovia z GKS Tychy (20:00).

42 kolejka Polskiej Hokej Ligi

Piątek, 4 lutego

• GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)

Galant 43, Mroczkowski 47, Marzec 47 – Kasperlik 12, A. Sevcenko 16, Razgals 29, 38

• GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Kruczek 22, Pasiut 46, Krężołek 50, Fraszko 60 – Mishchenko 5

• Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 2:3 w karnych (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:0, k. 0:1)