39. kolejka PHL. Pasy lepsze od Unii

W meczu lidera z Krakowa z drugim zespołem rozgrywek Unią lepsi podopieczni Rudolfa Rohacka. Duży udział w wygranej miał Patryk Wronka. Bardzo emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie miejscowi przegrali w karnych ze Stalowymi Piernikami. Sanoczanie pokonali Zagłębie, chociaż przegrywali 0:3. Pewne zwycięstwo odniósł GKS Tychy.

W starcie na szczycie na lodowisku w Krakowie kibice zobaczyli trzy gole. Najwięcej oklasków zebrał Patryk Wronka, który strzelił pierwszego gola a przy drugim zaliczył asystę. Na pięć  minut przed zakończeniem trzeciej tercji było 1:1, ale wtedy wspomniany Wronka podał do Vojtecha Polaka, który strzelił zwycięskiego gola.

Bardzo zacięte starcie obserwowali kibice na Jastorze, gdzie JKH walczył z KH Energa Toruń. Po 60. minutach było 3:3. W dogrywce bramki nie padły i o wyniku decydowały rzuty karne. W serii najazdów lepsi byli goście.

Na lodowisku w Sosnowcu miejscowi dobrze grali do 25 minuty, prowadzili wtedy 3:0, ale w drugiej tercji role odwróciły się. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 4:1 dla gości z Sanoka. Ostateczne przyjezdni wygrali 4:3.

W meczu GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ nie było niespodzianki, chociaż Szarotki pierwsze zdobyły bramkę w tym spotkaniu.

Następna kolejka 40. odbędzie się w piątek 27 stycznia. Unia podejmie tyszan (godz. 18), GieKSa zagra u siebie z Cracovią (18:30), Podhale z JKH (18:00), a torunianie zmierzą się z Marmą Ciarko STS Sanok (18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

39. kolejka PHL

• Comarch Cracovia – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Wronka 9, Polak 55 – Ahopelto 20

• JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:4 w karnych (1:1, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 3:4)

Paś 9, Ł. Nalewajka 51, Szucs 58 – Syty 3, 29, Rajamaki 57, Korenchuk 65

• Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Friberg 7, Witecki 17, Blomqvist 25 – Tamminen 30, Heikkinen 32, Valtola 35, Karlsson 37

• GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Mroczkowski 10, Wróbel 13, Nilsson 30, Ubowski 38, Gościński 46, Younan 49 – Wielkiewicz 10, 48