Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 40. kolejką PHL. Starcia topowych drużyn

Przed 40. kolejka PHL. Starcia topowych druzyn

Przed 40. kolejka PHL. Starcia topowych druzyn

W piątek, 27 stycznia odbędzie się 40. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Lider rozgrywek Comarch Cracovia zmierzy się na wyjeździe z obrońcą tytułu GKS Katowice. Arcyciekawie zapowiada się także konfrontacja wicelidera z Oświęcimia z trzecim w tabeli GKS Tychy. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Aktualnie w tabeli PHL prowadzą Pasy, a GieKSa plasuje się na 4. pozycji. W czterech dotychczasowych meczach obecnego sezonu jest remis, dwukrotnie triumfowali podopieczni Rudolfa Rohacka i tyle samo razy zwyciężyli katowiczanie.

W 5. kolejce Pasy przegrały u siebie 1:3, w 14. Ślązacy pokonali na własnym lodowisku rywali 3:1, w 23. kolejce w Krakowie było 2:1 po dogrywce, a w 32. kolejce w Satelicie goście zwyciężyli 6:2. W październiku w poprzednim roku obydwa zespoły spotkały się także w meczu o Superpuchar Polski. GieKSa wygrała wtedy aż 7:1. Katowiczanie liczą m.in. na Bartosza Fraszko, który jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej. Napastnik GieKSy strzelił już 18 goli i zaliczył aż 30 asyst.

W piątek emocjonować się również będziemy spotkaniem Tauron Re-Plast Unii z GKS Tychy. Gospodarze mają za sobą dwie porażki, w poprzednim tygodniu biało-niebiescy przegrali z Pasami 1:2 oraz z GieKSą 2:3 po dogrywce. W Oświęcimiu z dużym optymizmem spoglądają na najbliższe kolejki ligowe. – Jestem przekonany, że wylądujemy na pierwszym miejscu w tabeli – mówił Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport na łamach dziennika „Sport”. Tyszanie wygrali cztery ostatnie spotkania.

W pozostałych dwóch meczach 40. kolejki Tauron Podhale Nowy Targ zagra z JKH GKS Jastrzębie, a KH Energa Toruń zmierzy się z Marmą Ciarko STS Sanok. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024