38. kolejka PHL. GieKSa pokonała lidera w dogrywce

hokej GieKSa pokonala lidera w dogrywce

W najciekawszym meczem 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi obrońcy tytułu pokazali klasę. Na lodowisku w Oświęcimiu GKS Katowice wygrał 3:2 w doliczonym czasie gry, chociaż przegrywał 0:2. Złotego gola strzelił Bartosz Fraszko. Swoje mecze wygrały również Cracovia, GKS Tychy i JKH.

Starcie na szczycie w Oświęcimiu dobrze rozpoczęło się dla miejscowych. Nie minęła minuta, a Michael Cichy cieszył się razem z kolegami z drużyny i kibicami z prowadzenia. W 33. minucie wynik na 2:0 podwyższył Erik Ahopelto. Później jednak gole zdobywali już tylko podopieczni Jacka Płachty. Bohaterem spotkania był Bartosz Fraszko, lider klasyfikacji kanadyjskiej zdobył dwa gole, w tym decydującego w 44. sekundzie dogrywki.

W Nowym Targu padło aż 14 bramek, a 11 z nich zdobyli goście, którzy od początku rządzili na tafli. Dublety zaliczyli reprezentanci Polski Patryk Wronka, Damian Kapica i Mateusz Michalski.

W Toruniu gospodarze postawili się zdobywcy Pucharu Polski. W 39. minucie było 3:2 dla tyszan. Miejscowych kibiców uradował Kristers Bormanis, który zdobył bramkę na 3:3, ale decydujące słowo należało do śląskiej drużyny. Jean Dupuy umieścił krążek w siatce i tyszanie zdobyli kolejne trzy punkty.

W Sosnowcu widzowie też oglądali bardzo wyrównane spotkanie, które zakończyło się minimalną wygraną gości z Jastrzębia-Zdroju.

Następna 39. kolejka odbędzie się w najbliższą niedzielę. Cracovia sprawdzi formę Unii (18:30), GKS Tychy zagra z Podhalem (godz. 17), JKH z KH Energa (17), Zagłębie z drużyną z Sanoka (17). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

38. kolejka Polskiej Hokej Ligi

• Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 2:3 w dogrywce (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:1)