Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 37. kolejką PHL: Rewanż za finał Pucharu Polski?

Przed 37. kolejka PHL Rewanz za final Pucharu Polski

Przed 37. kolejka PHL Rewanz za final Pucharu Polski

We wtorek, 18 stycznia rozpocznie się piąta runda PHL i zostaną rozegrane cztery mecze. Najciekawiej zapowiada się spotkanie Comarch Cracovii z KH Energa Toruń, w którym dojdzie do rewanżu za grudniowy finał Pucharu Polski.

W poprzednim roku, 28 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu odbył się finał Pucharu Polski, w którym Comarch Cracovia zmierzyła się z KH Energa Toruń. Pasy wygrały 3:0, sporo braw zebrał Denis Perevozchikov, który znakomicie bronił. Cracovia wciąż jest w wysokiej formie, przekonała się o tym w niedzielę drużyna z Sanoka. Podopieczni Rudolfa Rohacka pokonali Ciarko STS 6:2. Stalowe Pierniki ostatni mecz rozegrały 14 stycznia w piątek, w którym przegrały u siebie z GieKSą 3:6.

Ciekawie także zapowiada się starcie JKH GKS Jastrzębie z Ciarko STS. Obie drużyny zmierzyły się 14 stycznia i nieoczekiwanie sanoczanie pokonali Ślązaków 7:4. Znakomicie w tym spotkaniu spisał się Radosław Sawicki, który zaliczył hattricka. Drużyna Roberta Kalabera wzmocniła się. Dzisiaj klub poinformował, że do drużyny dołączył napastnik Gleb Bondaruk, który grał ostatnio w Nowym Targu. W tym sezonie Rosjanin strzelił dziewięć bramek i zaliczył dziesięć asyst.

Tyszanie podejmą Zagłębie Sosnowiec. Ślązacy przegrali ostatnio nieznacznie dwa spotkania, z torunianami w rzutach karnych i z GieKSą po dogrywce. Sosnowiczanie przegrali z KH Energą po dogrywce oraz pokonali Podhale 6:0.

W ostatnim meczu katowiczanie zmierzą się z drużyną z Nowego Targu i są w tym starciu zdecydowanym faworytem. Ostatnio obie drużyny spotkały się 30 grudnia, GKS wygrał 3:1.

Zgodnie z protokołem COVID-19 mecze nie będą już przekładane z powodu zakażeń koronawirusem ze względu na brak możliwości rozgrywania spotkań w innych terminach. Zawodnicy zakażeni zostaną poddani izolacji.

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024