34. kolejka PHL. Dwie serie rzutów karnych

34. kolejka PHL. Dwie serie rzutow karnych

W świąteczny piątek, 6 stycznia odbyła się 34. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W Jastrzębiu-Zdroju gospodarze pokonali Comarch Cracovię. Mecz zakończył się rzutami karnymi. Również w Oświęcimiu kibice oglądali rzuty karne. To był także udany dzień dla GieKSy i Zagłębia.

Na Jastorze walka toczyła się cios za cios. JKH zdobywał bramki, a Pasy rewanżowały się. Po 60. minutach było 3:3. W dogrywce bramki nie padły, a w karnych lepsi byli miejscowi. Decydującego karnego zdobył Josef Mikyska.

Również na lodowisku w Oświęcimiu kibice oglądali karne. Stalowe Pierniki postawili liderowi rozgrywek trudne warunki. Znowu z dobrej strony pokazał się ukraiński hokeista Pavel Padakin, który był skuteczny w serii najazdów.

Początkowo mistrzowie Polski mieli trudną przeprawę z drużyną z Sanoka. W 29. minucie gospodarze prowadzili 2:1, ale później bramki zdobywali już tylko katowiczanie. Ostatecznie Ślązacy pewnie wygrali mecz. Dobrze nowy rok rozpoczęło Zagłębie Sosnowiec. Drużyna w pierwszym spotkaniu w 2022 roku pokonało zespół z Nowego Targu.

Następna kolejka odbędzie się już w niedzielę, 8 stycznia. W 35. kolejce Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z GieKSą, KH Energa Toruń z JKH (obydwa mecze rozpoczną się o godz. 17), Marma Ciarko STS sprawdzi formę Unii (18:00), a Comarch Cracovia zagra z GKS Tychy (18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

34. kolejka PHL

• JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia4:3 w karnych (1:1, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 2:0)

Urbanowicz 9, Horzelski 25, Paś 52, Mikyska 65 – D. Kapica 4, Wronka 34, Nemec 42

• Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:3 w karnych (1:1, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 2:1)