Silesion.PL

serwis informacyjny

28. kolejka PHL. Sanoczanie zatrzymali GKS Tychy

28 kolejka PHL. Sanoczanie zatrzymali GKS Tychy

Na lodowisku w Sanoku doszło do niespodzianki. Gospodarze pokonali tyszan, którzy przed tym starciem mieli dziewięć zwycięstw z rzędu. Mecz w Nowym Targu zakończył się dopiero w rzutach karnych, a Comarch Cracovia wygrała bez straty bramki.

W Sanoku miejscowi od pierwszych minut byli bardziej skuteczni. Pod bramką tyszan dobrze prezentował się Ville Heikkinen, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki. W 32. minucie Marma Ciarko STS prowadził 3:1. Ślązacy próbowali zmienić wynik spotkania, ale udało im się strzelić jeszcze jednego gola.

W Nowym Targu gospodarze postawili się liderowi rozgrywek. Po dwóch tercjach i dogrywce był remis 2:2. W karnych lepsza była Unia, bramki zdobyli Michael Cichy i Teddy Da Costa, a gracze Podhala nie potrafili pokonać bramkarza gości.

Cracovia nie miała żadnych problemów ze zdobyciem kolejnych trzech punktów. Podopieczni Rudolfa Rohacka pokonali Stalowe Pierniki 7:0, a swoje statystyki polepszyli m.in. Damian Kapica i Radosław Sawicki, który zaliczyli po dublecie.

We wtorek czeka kibiców 29. kolejka. Hitem będzie starcie obrońców tytułu z Katowic z liderem z Oświęcimia. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30. O tej same porze wyjdą na taflę gracze Cracovii i Marmy Ciarko STS. Wcześniej, bo na godzinę 18 zaplanowane są starcia GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec i JKH GKS Jastrzębie – Podhale Nowy Targ. Mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

28. kolejka PHL

• Tauron Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 w karnych (0:0, 2:2, 0:0, d. 0:0, k. 0:2)