Silesion.PL

serwis informacyjny

27. kolejka PHL. Efektowne zakończenie trzeciej rundy

kolejka PHL. Efektowne zakonczenie trzeciej rundy

W piątek, 2 grudnia zakończyła się trzecia runda Polskiej Hokej Ligi. Lider z Oświęcimia pewnie wygrał w Sosnowcu, GKS Tychy odniósł dziewiąte zwycięstwo, tym razem po dogrywce z KH Energa Toruń. Również dogrywka zdecydowała o triumfie JKH GKS. Kolejne zwycięstwo odnieśli obrońcy tytułu z Katowic.

W meczu w Sosnowcu Unia dominowała od pierwszych sekund, Pavel Padakin wpakował krążek do bramki już w 53. sekundzie. Minęło niecałe 5 minut, a goście prowadzili już 3:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1.

Bardzo wyrównane było starcie KH Energa Toruń – GKS Tychy. O wyniku rozstrzygnął dodatkowy czas gry. Tyszanie odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Prawdziwy rollercoaster zafundowali kibicom Marma Ciarko i JKH GKS. Po 60. minutach było 3:3. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Josef Mikyska, który jest w tym sezonie czołowym graczem jastrzębskiej. W Satelicie GKS Katowice pokonał Podhale, a o zwycięstwie zdecydowała trzecia tercja, która zakończyła się rezultatem 3:1.

W niedzielę odbędzie się 28. kolejka PHL. Zostaną rozegrane trzy spotkania Tauron Podhale Nowy Targ zagra z Re-Plast Unią Oświęcim, Marma Ciarko STS Sanok z GKS Tychy a Comarch Cracovia z KH Energa Toruń. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 19 i będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv. Mecz Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie został przełożony na 11 grudnia o 14:30.

27. kolejka PHL

• Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)

Pavelenko 49- Padakin 1, Da Costa 2, 56 Cichy 5, Dziubiński 12, Laakso 26, 40

• Marma Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 3:4 po dogrywce (0:1, 1:1, 2:1, d. 0:1)

Heikkinen 22, J. Lorraine 47, Filipek 52 – Urbanowicz 16, Bryk 40, Viinikainen 55, Mikyska 64

• KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)