Silesion.PL

serwis informacyjny

29. kolejka PHL. Lider lepszy od mistrza

Rompkowski hokel GKS Katowice PHL

We wtorek, 6 grudnia w mikołajki Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe GKS Katowice. Spotkanie zakończyło się w dogrywce. Pewne zwycięstwa odniosły Comarch Cracovia i GKS Tychy, a JKH minimalnie wygrał z Podhalem. Następna kolejka w piątek.

W starciu z liderem mistrzowie Polski wystąpili w specjalnych mikołajkowych strojach. W dobrej dyspozycji był Brandon Magee, który w 18. minucie otworzył wynik. Później jednak do głosu zaczęli dochodzić hokeiści z Oświęcimia, którzy wyszli na prowadzenie 2:1. W 37. minucie wyrównał Hampus Olsson. Po 60 minutach było 2:2. W dogrywce zwycięskiego gola strzelił Pavel Padakin, który wcześniej też trafił do bramki.

Comarch Cracovia nie dała szans drużynie z Sanoka. Po 35. minutach Pasy prowadziły 4:0. Ostatecznie wygrały 6:1. Tauron Podhale Nowy Targ znowu ambitnie walczyło do końca. Przy stanie 2:0 dla JKH, Alex Maunula zdobył bramkę w 59. minucie, ale nowotarżanie nie zdołali doprowadzić do remisu. W śląsko-zagłębiowskim starciu pewne zwycięstwo odniósł GKS Tychy. Miejscowi kapitalnie zagrali w drugiej tercji, wygranej 4:0. W tym spotkaniu Alexandre Boivin zaliczył dublet.

W piątek czeka nas 30. kolejka, w której Marma Ciarko zagra z KH Energa (18:00), Podhale z tyszanami (18:00), katowiczanie z JKH (18:30) i Zagłębie z Cracovią (19:00). Następnie w niedzielę odbędą się dwa zaległe spotkania, o godz. 14:30 Zagłębie z JKH i o 17 torunianie z Podhalem. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Później będzie nas czekać przerwa ligowa, bo już w niedzielę, 11 grudnia w Bytomiu rozpoczną się IIHF Mistrzostwa Świata U20 Dywizji IB.