21. kolejka PHL: Emocjonujące starcia. Unia po raz dziewiąty

211119chw035 1637353322 3322

Wielkie emocje, mecze na styku, widowiskowe bramki. To wszystko oglądali kibice w piątek, 19 listopada na ligowych taflach. Re-Plast Unia Oświęcim miała trudną przeprawę z bardzo dobrze dysponowanym Podhalem. GKS Katowice wygrał z Zagłębiem dopiero dzięki bramce zdobytej w końcówce meczu. Torunianie wygrali z Sanokiem w dogrywce.

W czwartek GKS Tychy zmierzył się z JKH GKS Jastrzębie. Mecz był transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. W drugiej tercji goście prowadzili już nawet 4:2, ale tyszanie wzięli się do roboty w trzeciej tercji. Strzelili wtedy dwa gole i w regulaminowym czasie gry było 4:4. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jean Dupuy, który powrócił do tyskiej drużyny po wyleczeniu kontuzji. Kanadyjczyk dwukrotnie trafił do siatki. W dogrywce Alexander Szczechura uderzeniem w okienko bramki pokonał golkipera JKH.

W meczu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec Ślązacy byli zdecydowanym faworytem. Podopieczni Grzegorza Klicha prowadzili jednak przez większość meczu. Trzecia tercja należała do katowiczan, bramki zdobyli liderzy drużyny Patryk Wronka i Grzegorz Pasiut a na 35 sekund przed końcem spotkania decydującego gola strzelił, po błędzie bramkarza Michała Czernika, Anthon Eriksson. Bramkarz Zagłębie wcześniej obronił aż 48 strzałów.

W Oświęcimiu miejscowi kibice byli mocno zaskoczeni postawą Szarotek. Po pierwszej tercji goście prowadzili 2:0. Unia zaczęła odrabiać straty, ale Podhale też zdobywało kolejne bramki. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na 6:5 dla oświęcimian zdobył Krystian Dziubiński. W końcówce kibice na stojąca wspierali swoich ulubieńców, a nowotarżanie próbowali wyrównać wynik spotkania, ale nie udało im się. Unia wygrała dziewiąty mecz z rzędu.

Bardzo ciekawie było też w Toruniu, gdzie miejscowi i drużyna z Sanoka rozegrali widowiskowe spotkanie. W dogrywce miejscowy zawodnik Patryk Kogut objechał bramkę i wpakował krążek do siatki.

W niedzielę odbędzie się 22. kolejka, podczas której zostaną rozegrane trzy mecze. Bardzo ciekawie zapowiadają się derby Górnego Śląska, w których JKH zagra z GieKSą (godz. 17:00). Zagłębie zmierzy się z drużyną z Torunia (godz. 17:00) a Ciarko STS Sanok sprawdzi formę Re-Plast Unii (18:00). Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv