22. kolejka PHL: Koniec serii Unii, pokaz siły GieKSy

wyniki 22 kolejki niedziela 1637524028 4028

Niedziela była bardzo udana dla prowadzącego w tabeli GKS Katowice. GieKSa pokonała pewnie mistrzów Polski. Zwycięski marsz Re-Plast Unii Oświęcim zatrzymał Ciarko STS Sanok a Zagłębie Sosnowiec pokonała KH Energę Toruń bez straty gola.

Jedenaście goli w Katowicach

W derbach Górnego Śląska padło aż jedenaście goli. Lepsza była GieKSa, która pokonała mistrzów Polski 7:4. Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, bo w 7. minucie prowadzili 2:1. Później jednak dominował lider PHL. Dwa gole zdobył niezawodny kapitan Grzegorz Pasiut.

Koniec serii Unii

W niedzielę nieoczekiwanie Biało-niebiescy polegli na lodowisku w Sanoku. Mecz zakończył się wygraną Ciarko STS Sanok 3:2. W trzeciej tercji gospodarze w ciągu 17 sekund zdobyli dwa gole! Oświęcimianie ostatni mecz przegrali 8 października, kiedy to polegli u siebie w starciu z KH Energą 2:6. Przed starciem w Sanoku mieli na koncie dziewięć zwycięstw z rzędu.

Świetny debiut

Zagłębie Sosnowiec pokazało, że bardzo dobry występ w piątek przeciwko GKS Katowice nie był przypadkiem. Wtedy sosnowiczanie przegrali po bramce straconej na 35 sekund przed końcową syreną. W niedzielę na własnym lodowisku pokonali Stalowe Pierniki 1:0. Znakomity debiut zaliczył bramkarz Andriei Filonenko, który zachował czyste konto, broniąc aż 38 strzałów.