Silesion.PL

serwis informacyjny

W grudniu w Bytomiu odbędą się 2 turnieje hokejowe: EIHC Christmas Cup i Puchar Polski. Rusza sprzedaż biletów

konferencja 1637054053 4053 scaled

konferencja 1637054053 4053 scaled

Na bytomskim Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zostanie zorganizowany turniej EIHC Christmas Cup z udziałem reprezentacji Polski (16-18 grudnia) oraz turniej finałowy Pucharu Polski (27-28 grudnia). Bilety na obydwa wydarzenia są do kupienia od wtorku, 16 listopada. 

Mocni rywale kadry narodowej 

W turnieju EIHC Christmas Cup, który odbędzie się w dniach 16-18 grudnia, Biało-Czerwoni zmierzą się z silnymi rywalami: Francją (16 grudnia), Węgrami (17 grudnia) i Ukrainą (18 grudnia). – W rankingu światowym Francuzi są sklasyfikowany na 15. miejscu, Węgrzy w ostatnim czasie zanotowali duże postępy, a Ukraina to również wymagający przeciwnik – ocenia Leszek Laszkiewicz, team leader hokejowej reprezentacji Polski. W poprzednim tygodniu reprezentacja wystąpiła w Estonii w Turnieju Baltic Challenge Cup, rywalizując z gospodarzami, Łotwą i Litwą. Polacy wygrali wszystkie trzy spotkania, zdobywając łącznie aż 27 bramek.

– Dla kadry narodowej grudniowy turniej będzie kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku. Celem kadry narodowej jest awans do wyższej dywizji a dzięki takim turniejom, jak EIHC Christmas Cup w Bytomiu, reprezentacja będzie coraz silniejsza – przekonuje Adam Fras, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Debiut męskiej kadry na lodowisku w Bytomiu

W grudniowym turnieju Kadra Narodowa Seniorów zadebiutuje na nowoczesnym Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, które zostało otwarte w czerwcu tego roku. W październiku, właśnie w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Polski Kobiet wygrała Turniej Prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. – Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie byli pod wrażeniem naszego obiektu. Petr Briza, wiceprezydent IIHF chwalił funkcjonalność lodowiska. Mamy arenę, w której możemy z powodzeniem organizować prestiżowe turnieje hokejowe – zaznacza prezydent Bytomia Mariusz Wołosz

Walka o Puchar Polski 

Na lodowisku w Bytomiu odbędzie się również turniej finałowy Pucharu Polski. W dniach 27-28 grudnia w walce o cenne trofeum wystąpią drużyny, które uplasowały się na czterech czołowych miejscach w tabeli Polskiej Hokej Ligi po rozegraniu dwóch rund spotkań, czyli GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, Comarch Cracovia i KH Energa Toruń. W poniedziałek, 27 grudnia w półfinałach GKS Katowice zmierzy się z KH Energa Toruń, a Re-Plast Unia Oświęcim z Comarch Cracovią. We wtorek, 28 grudnia zostanie rozegrany finał. 

Ceny biletów na EIHC Christmas Cup i turniej finałowy Pucharu Polski

Na turniej EIHC Christmas Cup bilety kosztują: normalny – 40 zł za dzień (dwa spotkania), ulgowy – 20 zł za dzień (dwa spotkania). Ceny karnetów trzydniowych: normalny – 70 zł, ulgowy – 40 zł. Na Półfinały Pucharu Polski wejściówki kosztują: normalny – 40 zł, ulgowy – 20 zł a na Finał Pucharu Polski: normalny – 60 zł, ulgowy – 30 zł. Bilety na obydwa wydarzenia są do kupienia od wtorku, 16 listopada w biurze Klubu Hokejowego Polonii Bytom (w godz. 9-15) oraz na stronie: www.bytomski-hokej.pl. 

Mecze turnieju EIHC Christmas Cup i turnieju finałowego Pucharu Polski będą transmitowane w TVP Sport. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023