Silesion.PL

serwis informacyjny

2 miasta, 3 konkurencje. 25 marca startują amp we wspinaczce sportowej

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej 25-28 marca 2021

Blisko 250 uczestników reprezentujących 42 uczelnie zapowiedziało swój start w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej, które w dniach 25-28 marca odbędą się w Katowicach i Gliwicach.

W trakcie Mistrzostw uczestnicy tradycyjnie walczyć będą w trzech konkurencjach – boulderingu, wspinaczce na trudność i na czas. Pierwsza rozegrana zostanie w piątek 26 marca w boulderowni BLOKatowice. Kolejne dwie w sobotę i niedzielę (27-28 marca) w Chwyciarni Arena Gliwice, która po raz pierwszy będzie gospodarzem największej imprezy wspinaczkowej w Polsce.

Swoich reprezentantów do Katowic i Gliwic mają zamiar przysłać 42 uczelnie z całej Polski. Wśród nich Uniwersytet Warszawski, który podczas tegorocznej edycji bronić będzie podwójnego złota z ubiegłego roku, wywalczonego w klasyfikacjach drużynowych kobiet i mężczyzn

Swój przyjazd na Śląsk zapowiedziały już m.in. Ida Kupś, dominatorka polskiej sceny boulderowej, czterokrotna Mistrzyni Polski, Wicemistrzyni Europy juniorek z 2017 roku w boulderingu; Katarzyna Ekwińska, ubiegłoroczna Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski w kolejno wspinaczce na trudność i boulderingu, a także Jadwiga Szkatuła, Akademicka Mistrzyni Polski we Wspinaczce Sportowej z 2020 roku w boulderingu i wspinaczce na trudność. Wśród mężczyzn o medale AMP powalczy m.in. Hubert Przytuła, ubiegłoroczny wicemistrz Polski we wspinaczce na czas.

Sobota – 27 marca 2021 r.

8:00-16:00biuro zawodówChwyciarnia
8:30prezentacja dróg eliminacyjnych w konkurencji na trudność – mężczyźniChwyciarnia
9:00eliminacje w konkurencji na trudność – mężczyźni
10:00prezentacja dróg eliminacyjnych w konkurencji na trudność – kobiety
10:30eliminacje w konkurencji na trudność – kobiety
18:00zamknięcie strefy izolacji
18:30-20:30finały w konkurencji na trudność – kobiety i mężczyźni

Niedziela – 28 marca 2021 r.

8:00-16:00biuro zawodówChwyciarnia
8:00prezentacja dróg eliminacyjnych w konkurencji na czas – kobietyChwyciarnia
8:15eliminacje w konkurencji na czas – kobiety
9:30prezentacja dróg eliminacyjnych w konkurencji na czas – mężczyźni
9:45eliminacje w konkurencji na czas – mężczyźni
13:30-14:30finały w konkurencji na czas – kobiety i mężczyźni
ok. 15:30dekoracja i ceremonia zakończenia AMP

Godziny poszczególnych części programu mogą ulec zmianie.

Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale będzie można zobaczyć transmisję live z finałów wszystkich trzech konkurencji na stronie AMP we Wspinacze Sportowej na Facebooku: www.facebook.com/ampwspinaczka.

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Katowice oraz Miasta Gliwice.

Partnerami tegorocznej edycji są firmy: Mammut, Singing Rock, Scarpa, Grivel, Lhotse, WELD i Red Bull. Patroni medialni: TVP3 Katowice, Przegląd Sportowy oraz portale Onet.pl i Wspinanie.pl. Głównym sponsorem całego cyklu AMP jest Grupa LOTOS.

(AZS Katowice, Mateusz Bula)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024