Silesion.PL

serwis informacyjny

Zrzutka na Harcerskie Beboki przy ul. Kotlarza na katowickim Wełnowcu

fot: Zrzutka.pl/uc9zz8

Zbliża się koniec zbiórki organizowanej przez I Szczep Harcerski im. Obrońców Katowic, ale wciąż brakuje ponad 6000 zł na realizację marzenia. Harcerze i zuchy zbierają fundusze na “beboki harcerskie” z okazji jubileuszu, jednak końcowy termin akcji zbliża się nieubłaganie – zostało tylko sześć dni. Dzieciaki obawiają się, że nie uda im się zebrać potrzebnej kwoty, mimo że włożyły w tę zbiórkę całe swoje serca. Harcerski Bebok miałyby stanąć przed Domem Harcerza na ul. Kotlarza 10a w Katowicach, upamiętniając 100-lecie drużyny.

Historia I Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Katowic sięga 1924 roku. Mimo upływu czasu, drużyny harcerskie wciąż maszerują harcerskim szlakiem. Dziś, 1 Katowicka Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki oraz 4 Katowicka Drużyna Harcerska im. Marii Konopnickiej są dumne ze swojej bogatej tradycji. W czerwcu planowane jest wspólne świętowanie setnych urodzin 1 KDH poprzez odsłonięcie pierwszych w Katowicach harcerskich beboków. Jednak aby to się udało, potrzebna jest pomoc.

Link do zbiórki: https://Zrzutka.pl/uc9zz8

Grzegorz Chudy wykonał akwarelę przedstawiającą harcerskie beboki, które mają pełnić wartę przed Domem Harcerza przy ul. Kotlarza 10a. Harcerze są wdzięczni za wsparcie i serce włożone w ten projekt. Każdy, kto zechce pomóc, może przyczynić się do realizacji tego celu. Koszt wykonania pary beboków o wysokości 30 cm wynosi 12 300 zł. Każda pomoc jest cenna i przybliża harcerzy do realizacji ich marzenia.

I Szczep Harcerski im. Obrońców Katowic działa w Wełnowcu-Józefowcu od niemal stu lat. W skład szczepu wchodzą cztery piony wiekowe: zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Wspierają ich dumni instruktorzy oraz starszyzna.

W podziękowaniu za wsparcie, harcerze przygotowali nagrody związane z harcerskimi bebokami. Po zrealizowaniu projektu, wszyscy chętni będą mogli odwiedzić Dom Harcerza, aby odbić pamiątkową pieczątkę, niezbędną do zdobycia odznaki “Łowcy Beboków”. Kim są Beboki i gdzie ich szukać?

Pomoc w tej zbiórce to nie tylko wsparcie finansowe, ale również udział w tworzeniu historii. Harcerze liczą na wspólną pomoc i wierzą, że dzięki wsparciu uda im się zrealizować ten wyjątkowy projekt.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024