Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach w okolicach wiaduktu na ul. Jana Pawła II

MZUiM Katowice logo napis

MZUiM Katowice

W związku z planowanym kolejnym etapem remontu wiaduktu na ul. Jana Pawła II nad DTŚ w Katowicach, 30 stycznia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Poruszający się DTŚ w obu kierunkach będą mieli do dyspozycji mniejszą liczbę pasów. Prace mają rozpocząć się w najbliższy wtorek (30.01) o godzinie 9.00, a zakończenie planowane jest na 30 czerwca tego roku.

Tymczasowa organizacja ruchu obejmie ul. Nikodema i Józefa Reńców (DTŚ) i będzie realizowana w obu kierunkach. Ten etap skupia się na pracach od spodu konstrukcji wiaduktu. W związku z tym wygrodzone będą wewnętrzne pasy DTŚ wraz z zielonym pasem rozdziału ( po dwa dla każdego kierunku). Ruch będzie odbywał się więc skrajnymi pasami.

Remont, który rozpoczął się w maju ubiegłego roku polega przede wszystkim na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery. 

Mieszkańcy oraz uczestnicy ruchu drogowego są proszeni o śledzenie informacji przekazywanych przez odpowiednie służby i dostosowywanie się do nowych warunków ruchu z uwagi na wprowadzone zmiany.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024