Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu w Katowicach

MZUiM Katowice logo napis

MZUiM Katowice

Niedawno zakończyły się prace na ul. Górniczego Stanu w Katowicach w ramach prac własnych MZUiM, gdzie wyremontowano nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Kosmicznej oraz zamontowano wyniesione przejście dla pieszych. W czasie remontu zostały zamknięte lewoskręty z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. Górniczego Stanu oraz z ul. Górniczego Stanu w ul. Pszczyńską.

Analizując charakterystykę ruchu w tym miejscu, zdecydowano, że wdrożenie rozwiązań z tymczasowej organizacji ruchu na stałe usprawni poruszanie się zarówno mieszkańcom Giszowca, jak i wszystkim uczestnikom ruchu. Dlatego teraz przyszedł czas na wprowadzenie stałej organizacji ruchu, gdzie utrzymane zostanie zamknięcie wspomnianych lewoskrętów oraz nastąpi dostosowanie elementów sygnalizacji świetlnej.

W niedzielę 17 grudnia od godzin porannych nastąpią prace wdrożeniowe nowej organizacji ruchu na ul. Pszczyńskiej oraz skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu.

W czasie prowadzonych prac jezdnia ul. Pszczyńskiej (w kierunku Tychów) zostanie zawężona do jednego pasa, a na jezdni w stronę centrum Katowic będą występować chwilowe zamknięcia ruchu przez osobę kierującą ruchem. Pracownicy MZUiM wykonają także wyspę dzielącą na ul. Górniczego Stanu. Prace przy tym elemencie mogą trwać także w poniedziałek. Czas ich wykonywania będzie uzależniony od prac na ciągu głównym ul. Pszczyńskiej i od natężenia ruchu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024