Zbliżają się święta. Jak się do nich przygotować?
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To zaczyna wzbudzać jakże znaną już gorączkę zakupową. Wszyscy starają się wybrać prezenty dla swoich bliskich i obdarować ich czymś miłym w ten grudniowy wieczór. Prezent na święta to temat rzeka. Wybór odpowiedniego zależy nie tylko od osobistych predyspozycji osoby obdarowywanej, ale także od zasobności portfela osoby obdarowującej. Jeżeli ma to być coś niewielkiego, najlepiej będzie zakupić drobną srebrną biżuterię lub spinki do mankietów, które są całkiem uniwersalne.
Co takiego przyda się każdemu. Jeżeli jednak myślimy o czymś większym, warto ukradkiem przyjrzeć się w ciągu roku bliskiej osobie i zobaczyć, co właściwie by się jej przydało. Dosłownie wszystko może być prezentem. Jedynie wyobraźnia ogranicza osobę kupującą podarunek. Kierujmy się przede wszystkim gustem naszych bliskich, by otrzymany od nas prezent sprawił im radość, a nie dodatkowe kłopoty, czy niezadowolenie. Najważniejsze, by wywołać u bliskich uśmiech w te święta.
Jak sprawić udane prezenty gwiazdkowe?
Poznaj 3 zasady kupowania prezentów!
Coroczne Święta Bożego Narodzenia serwują nam nie lada wyzwanie, jakim jest sprawienie prezentów gwiazdkowych bliskim. Na początku mierzymy się z brakiem pomysłów, następnie z kwestią ich zakupu i zapakowania, a nierzadko też z goniącym nas czasem. Jak zatem sprawnie rozwiązać problem prezentów świątecznych? Warto wziąć sobie do serca 3 zasady!
Kupowanie prezentów świątecznych – o tym powinieneś wiedzieć!
Po pierwsze planowanie! Jest naprawdę kluczowe. Pozwala nie tylko dobrze przemyśleć temat: co komu podarować na święta, ale również odpowiednio przygotować budżet i spokojnie dokonać zakupów. Najlepiej przygotować już jakoś miesiąc przed świętami listę upominków gwiazdkowych i następnie realizować ich przygotowywanie.
Kolejna kwestia to forma! Ma ona naprawdę znaczenie. Estetycznie i świątecznie zapakowany prezent jest gwarancją dobrego wrażenia. Opakowanie może wydawać się błahostką, ale subtelnie odsłania nasze zaangażowanie i starania. Decyduje o pierwszym wrażeniu i zwiększa satysfakcję osoby obdarowanej.
Ostatnią radę stanowią drobiazgi! Chodzi o to, by uzupełnić podarunek jakimś dodatkiem. Będzie on takim mile zaskakującym elementem, który sprawi, że prezent będzie „bogatszy” Taki dodatek może stanowić czekolada, bombonierka, wino, herbata, czy też kawa. Zatem nic drogiego ani specjalnie wyszukanego, ale praktycznego i zawsze wywołującego uśmiech.
Prezent pod choinkę
Statystycznie rzecz ujmując, ponad połowa Polaków nie wyobraża sobie, by Święta Bożego Narodzenia odbywały się bez prezentów. Jest to ta część wieczoru, której nie można ominąć. To jednak nie oznacza, iż wybór odpowiednich podarunków nie przysparza im problemów. Prezent pod choinkę to zazwyczaj wiele godzin przemyśleń oraz chodzenia po sklepach, by wybrać podarunek właściwy dla danej osoby. Okazuje się, iż Polacy potrafią wydać nawet około 500- 1000 złotych na prezenty, przy czym kupują ich zazwyczaj więcej niż pięć. Nie jest to łatwa sprawa, tym bardziej iż ponad jedna trzecia obdarowywanych oświadczyło, iż nie jest zadowolone z otrzymanego przedmiotu. W takiej sytuacji zazwyczaj oddają oni podarunki innym bądź zwyczajnie wyrzucają je do kosza. Około 15 procent Polaków decyduje się jednak na odsprzedanie niepotrzebnych rzeczy lub wręczenie ich innym również w postaci prezentu. To zdecydowanie lepsza i bardziej ekonomiczna decyzja aniżeli pozbywanie się kolejnych przedmiotów w sposób bezmyślny i przyczyniający się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska.
Nieodłączny element stroika
Z różnych nadarzających się okazji lubimy robić odświętne stroiki. Najpopularniejsze są one w święta Bożego Narodzenia. Żadna inna okazja nie kojarzy się z specjalnymi stroikami, jak właśnie gwiazdka. A wiadomo, jak stroik, to i świeczka. Najlepiej, by była to świeca zapachowa. Nie tylko będzie wyglądać obłędnie w naszym stroiku, ale też zapalona uwolni ciekawy zapach. Dobrze dobrać zapach odpowiedni do atmosfery świąt, ale dla każdego może to być inny zapach. Dobrym pomysłem wydaje się świeca zapachowa o woni iglastego lasu. Doskonale komponował się będzie z choinką i gałązkami użytymi do konstrukcji stroika (choć nie każdy musi składać się z gałązek, pomysły na stroik są bardzo różne). Oczywiście możemy też zrezygnować z świecy zapachowej, ale musimy zdawać sobie sprawę, że wiele przez to stracimy. A przecież świece zapachowe, mimo że nie tylko spełniają funkcje świecy, ale też wydzielają przyjemny zapach, nie kosztują wiele. Często też wyglądają bardzo dekoracyjnie, dzięki czemu wzbogacą stroik nie tylko zapachem, ale też samym wyglądem.
Propozycje świątecznych dekoracji
Powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Oto propozycje świątecznych dekoracji:
- Oryginalne nakrycia – nieużywane, niewielkie foremki do wycinania świątecznych ciastek sprawdzą się jako pierścienie do serwetek. Zwińmy każdą w rulon, dodajmy zieloną gałązkę i wsuńmy do foremki. Ułóżmy na każdym talerzu.
- Owocowe lampiony – należy wiedzieć, że na stole, parapecie lub komodzie pięknie będą wyglądać jabłka lub pomarańcze, służące jako świeczniki. W owocach od góry delikatnie wydrążmy otwór, wstawmy do nich kolorowe, zapachowe świeczki tea-light. Ciepło płomienia wydobędzie też zapach z owoców.
- Święta od progu – jeśli chcemy umieścić na drzwiach wejściowych wieniec (lekki, na przykład z bombek), zawieśmy go na samoprzylepnym haczyku – nie zniszczymy wówczas drzwi.
- Świąteczne szaty stołu – na białym obrusie kładziemy bieżnik, któremu towarzyszyć może na przykład błyszcząca szeroka taśma pasmanteryjna (najlepiej w kolorze bieżnika) lub ozdobne podkładki pod talerze.
- Pachnąca dekoracja – płaska taca lub duży ozdobny talerz może być podstawą oryginalnego stroika – piramidy z szyszek. Będzie cieszyć nie tylko oko, jeśli uprzednio skropimy szyszki eterycznym olejkiem cedrowym, a dekorację ustawimy tuż nad kaloryferem.
Własnoręcznie wykonane stroiki na święta Bożego Narodzenia
Jeśli chcemy wprowadzić do naszego domu wspaniałą, świąteczną atmosferę bożonarodzeniową, to nie możemy zapomnieć o świątecznych stroikach. Oczywiście w sklepach znajdziemy ich pod dostatkiem. Standardowe, małe, duże jak również bardziej wyszukane i oryginalne, umieszczone w szklanych wazach lub bombkach. Są one nieodzowne w tworzeniu świątecznego klimatu. Często bywają ozdobą stołów, półek, komód, a także drzwi wejściowych. Nie zawsze jednak musimy korzystać z ofert sklepowych, bo świąteczny stroik z łatwością możemy zrobić sami. Sporo zależy od naszej kreatywności i elementów ozdobnych, które chcemy umieścić w stroiku. Niepowtarzalna, świąteczna atmosfera od zawsze kojarzy się nam z choinką, bombkami i świeczkami, więc warto jest wkomponować je w nasz własnoręcznie wykonany stroik. Dobrze jest zaangażować do takich zajęć naszych domowników. Czas spędzony wspólnie na przygotowaniu ozdób świątecznych z pewnością dostarczy nam mnóstwo przyjemności. Przygotowanie stroika to naprawdę nic trudnego, a chwile spędzone z rodziną podczas robienia ozdób świątecznych naprawdę są bezcenne. Przekonajmy się o tym.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).