Silesion.PL

serwis informacyjny

Zatrzymanie obywateli Ukrainy w związku z kradzieżami rowerów na Śląsku i Małopolsce

fot. Śląska Policja/Jaworzno

Efektywna praca jednostki kryminalnej z Jaworzna doprowadziła do identyfikacji i aresztowania dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o serię kradzieży rowerów na terenie Jaworzna oraz innych miejsc województwa śląskiego i małopolskiego. W sumie, policjanci odzyskali 11 rowerów o łącznej wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych. Sprawcy zostali już postawieni przed zarzutami i zgodnie z decyzją sądu, spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Kryminalni z Jaworzna przeprowadzili działania operacyjne w związku z kradzieżą dwóch rowerów na terenie miasta pod koniec sierpnia. W obu przypadkach sprawcy wykorzystali moment, gdy rowery były pozostawione bez opieki, a ich właściciele byli nieobecni. Złodzieje usuwali zabezpieczenia i dokonywali kradzieży. Dzięki pracy policyjnych operacyjnych i monitoringu miejskiego udało się zidentyfikować pojazd, którym poruszali się podejrzani o kradzieże. W wyniku tych ustaleń, jedna z osób, 29-letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany w Krakowie.

Następnie, dzięki dalszym śledztwom, ujawniono tożsamość drugiego sprawcy, który ukrywał się w miejscowości Wieszowa pod Tarnowskimi Górami. Funkcjonariusze wkroczyli siłowo do mieszkania, gdzie 41-letni mężczyzna przebywał i tam ujawnili 11 skradzionych rowerów. Łączna szacowana wartość odzyskanych rowerów przekroczyła 50 tysięcy złotych. Obydwaj podejrzani zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Kryminalni z Jaworzna zebrali materiał dowodowy i przedstawili zarzuty obywatelom Ukrainy, obejmujące kradzieże dwóch rowerów o łącznej wartości przekraczającej 10 tysięcy złotych z terenu Jaworzna oraz roweru o wartości powyżej 12 tysięcy złotych z terenu Krakowa. Śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku, a policjanci starają się ustalić pochodzenie pozostałych rowerów, co może doprowadzić do kolejnych zarzutów wobec sprawców.

Na wniosek śledczych, jaworznicki Sąd aresztował obywateli Ukrainy na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawa pozostaje w fazie dochodzenia i dalsze postępowanie będzie determinowane wynikami prowadzonych śledztw.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023