Silesion.PL

serwis informacyjny

Wymiana nawierzchni na ul. Wita Stwosza w Katowicach. Prace na odcinku pomiędzy ul. Ligonia a Pl. Miarki

MZUiM Katowice 02

MZUiM Katowice

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpoczął prace na ul. Wita Stwosza. Ich celem jest wymiana nawierzchni na odcinku od ul. Ligonia do Placu Miarki. Poruszanie się tym fragmentem będzie więc wygodniejsze, ale zanim do tego dojdzie, kierowcy muszą przygotować się na zmianę płynności jazdy na tym odcinku. Prace potrwają do 7 lipca.

Podczas prowadzonych robót ruch pojazdów będzie odbywał się z wykorzystaniem zatoki parkingowej. Dodatkowo, podczas asfaltowania, w godzinach nocnych zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ligonia i Wita Stwosza oraz ruch od strony ul. Ligonia do ul. Wita Stwosza w kierunku ul. Kościuszki. Natomiast ciąg skrzyżowania ul. Wita Stwosza w czasie asfaltowania będzie przejezdny.

By jednak zminimalizować wpływ tych działań na ruch samochodowy, będzie to odbywać się w nocy z 5 na 6 lipca lub z 6 na 7 lipca. Ruchem będą kierować wtedy pracownicy MZUiM, a zamknięcie powinno potrwać około 2 godzin. Realizacja prac uzależniona jest od warunków pogodowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024