Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybranie dobrego ubezpieczenia dla ucznia

Pamiętajmy, że zawsze mamy alternatywę jeśli chodzi o wybór ubezpieczenia dla naszego dziecka-ucznia. Nie musimy naszego dziecka ubezpieczać w szkole, natomiast zamiast tego możemy wykupić polisę prywatnie. Na co więc należy zwrócić uwagę:

Sprawdźmy, czy dana polisa przewiduje świadczenie za kontuzję lub wypadek podczas pozaszkolnych zajęć sportowych. Przeczytajmy także wyłączenia. Zobacz ubezpieczenie przedszkolne. Może się tam znaleźć na przykład nurkowanie, prowadzenie pojazdu bez uprawnień czy aktywny udział w bójce.

Szukajmy szkolnej polisy NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków), która obejmuje jak najwięcej zdarzeń, nie tylko złamanie kończyny, ale również na przykład finansowanie rehabilitacji czy prywatnej pomocy medycznej.

Istotna jest też suma ubezpieczenia, na jaką można liczyć. Uszczerbek na zdrowiu ustalany jest procentowo i wtedy w takim przypadku im wyższa suma ubezpieczenia, tym większe odszkodowanie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024