Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeja na lodzie 50+ za nam

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeja na lodzie 50 plus za nami Fot. FADH Sławomir Bomba

W miniony weekend seniorzy pokazali, że hokej jest nie tylko dla młodych. W Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów 50+, które zgromadziły drużyny z różnych zakątków kraju. Gospodarzem wydarzenia był MOSiR Katowice, zaś organizację zapewniła Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja oraz drużyna Katowickie Byki.

Cieszymy się, że mogliśmy współtworzyć Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie 50+. Ogromne zaangażowanie uczestników, pokazuje, że hokej na lodzie to nie tylko gra, ale również pasja łącząca ludzi. Wartości, jakie reprezentują te zawody, są niezmiernie ważne dla społeczności sportowej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Choć tegoroczna edycja turnieju była dopiero drugą z kolei, to cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na lodowisku Jantor w Katowicach rywalizowało blisko 150 zawodników, reprezentujących barwy 9 drużyn. To imponująca liczba uczestników, która świadczy o ogromnej popularności hokeja na lodzie wśród dojrzałych graczy. Łącznie we wszystkich 11 turniejach Mistrzostw Polski Amatorów w różnych kategoriach wiekowych bierze udział aż 105 drużyn amatorskich z całej Polski.

W klasyfikacji końcowej wyłoniono najlepsze zespoły:

  1. Podhale Nowy Targ
  2. Naprzód Janów
  3. STV Katowice
  4. Gdańsk 50
  5. Chemik Kędzierzyn-Koźle
  6. Cracovia
  7. Nesta Toruń
  8. Katowickie Byki
  9. Grizzlies Gdynia

Wydarzenie nie ograniczało się tylko do rywalizacji drużyn – przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najstarszy zawodnik to Ryszard Wiśniewski z Nesty Toruń, który w tym roku kończy 77 lat. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Bogdanowi Cybulskiemu z Podhala, najlepszym obrońcą okazał się Witold Marek z Naprzodu Janów, a najlepszym napastnikiem został Janusz Mizera z Podhala. Tomasz Wanielista z Gdańska 50 zasłużył na mano króla strzelców, a MVP Turnieju został Krzysztof Dziwosz, również z Podhala.

Jako Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja bardzo dziękujemy za organizację turnieju oraz za gościnność Miastu Katowice, MOSiR-owi Katowice oraz Katowickim Bykom. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany i mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy i kibice dobrze się bawili – mówi Natalia Konicz, prezes Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja.

Zdrowy i aktywny tryb życia w każdym wieku

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie nie tylko dostarczają emocji i radości, lecz także promują zdrowy tryb życia, ducha fair play oraz determinację w dążeniu do celu. Uczestnicy reprezentują różne grupy wiekowe, od 18 do 88 lat, pochodzące z różnych regionów Polski. Ich zaangażowanie w grę potwierdza, że hokej na lodzie to nie tylko sport, ale także pasja, która łączy ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk.

Pomysł zorganizowania turnieju dla graczy powyżej 50. roku życia narodził się dwa lata temu wśród hokeistów amatorów z Katowic. Po udanej edycji w Poznaniu w 2023 roku, tegoroczne mistrzostwa odbyły się ponownie w Katowicach w dzielnicy Janów-Nikiszowiec, przyciągając jeszcze większą liczbę drużyn. Cieszy fakt, że aż 3 z 9 drużyn reprezentuje gospodarza turnieju – miasto Katowice. Turniej przyciągnął na trybuny wielu kibiców. To świadczy o rosnącym zainteresowaniu hokejem na lodzie w tym regionie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024