Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybory prezydenckie okiem bukmachera

W Polsce mamy miliony selekcjonerów reprezentacji Polski, a tematy polityczne potrafią rozgrzać do czerwoności i zepsuć przyjęcie urodzinowe u przykładowego wujka. Polityka to też wdzięczny temat w zakładach bukmacherskich, o czym świadczy popularność obstawiania wyborów prezydenckich.

Mówisz zakłady bukmacherskie – myślisz sport. I taka jest po części prawda, bo typowanie wyników różnych wydarzeń sportowych stanowi kręgosłup i najważniejszą część działalności tej branży. Nie jest jednak tak, że wszystko kręci się wokół sportu. Coraz popularniejsze stają się zakłady na nietypowe tematy, na rozrywkę, sprawy społeczne. Okazuje się, że bardzo wdzięcznym tematem do obstawiania jest polityka, a przede wszystkim wybory prezydenckie w niektórych krajach.

Wybory prezydenckie w Polsce dobrze wytypowane

Z polityką bowiem trochę jest, jak ze sportem. Partie polityczne przypominają kluby sportowe, politycy najważniejszych sportowców, a wybory są najważniejszymi turniejami i meczami. A jako, że na polityce wszyscy ludzie się znają…, to i najważniejsze wydarzenia angażują wielu. Widzieliśmy to na przykładzie ostatnich wyborów w Polsce. W drugiej turze, czyli wielkim finale wyborów, doszło do starcia dwóch największych obozów politycznych. Polaryzacja społeczeństwa była duża, co zapowiadało zacięty pojedynek i tak też było w rzeczywistości. Różnica pomiędzy prezydentem ubiegającym się o reelekcję a jego rywalem była minimalna. Co ciekawe taki wynik wyborów przewidzieli gracze obstawiający w STS. Zakłady bukmacherskie opublikowały na kilka dni przed wyborami wyniki stawianych zakładów z których wynikało, że Andrzej Duda osiągnie 51%. Tak też się stało. Polacy chętnie i dużo stawiali, a jak się okazało, obstawianie własnymi pieniędzmi jest dużo bardziej wiarygodne niż przedwyborcze sondaże.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA?

Polskie wybory prezydenckie były hitem pozasportowym w zakładach bukmacherskich, a w 2020 roku wydarzeniem numer dwa będą z pewnością wybory prezydenckie w USA. Stany Zjednoczone to światowe mocarstwo, które ma wpływ nie tylko na Polskę, ale i na układ sił na świecie. Z tego powodu 3 listopada oczy całego świata zwrócone będą w okolice Białego Domu w Waszyngtonie. Zakłady bukmacherskie po raz kolejny dały możliwość typowania swoim graczom. STS nie tylko oferuje możliwość obstawienia zwycięzcy, ale również wytypowanie kandydata, który zyska większe poparcie w kilkunastu najbardziej wyrównanych stanach. Możliwość postawienia kuponów na tzw. swing states, to bardzo ciekawa opcja. W niektórych stanach faworyt łatwy do wskazania, ale w niektórych sprawa jest o wiele trudniejsza. I choć nie można porównać tej oferty do niezwykle bogatej oferty wyborów prezydenckich w Polsce, to z pewnością amerykańska polityka przyciągnie nie tylko fanów sportu szukających odmiany, ale i ludzie lepiej czujących się w świecie polityki. Polityka jest wdzięcznym tematem do obstawiania, bo w odróżnieniu od rozrywki, można znaleźć wiele analiz i opracowań, a jeśli ktoś interesuje się nią na co dzień, to z pewnością dostrzeże pewne trendy i zależności. To kolejny punkt na liście podobieństwo do choćby piłki nożnej. Czas więc na finał amerykańskich rozgrywek, który będzie starciem największych rywali!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author