Silesion.PL

serwis informacyjny

Ekstraklasa w Łodzi. Widzew ugościł ampfutbolową elitę

W dniach 24-25 października na obiektach AZS-u Łódź odbył się III Turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2020. Jego gospodarzem był tegoroczny debiutant w rozgrywkach – Widzew Łódź Amp Futbol.

W zmaganiach, oprócz gospodarzy, udział wzięły drużyny ampfutbolowe czterech klubów ekstraklasy – Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Warty Poznań i Wisły Kraków. Dla tej ostatniej, wcześniej znanej jako Husaria Kraków, był to debiut pod szyldem trzynastokrotnego piłkarskiego mistrza Polski. Zmiana nazwy okazała się dla zespołu szczęśliwa, ponieważ to właśnie Wisła została pierwszą drużyną, która w tym sezonie potrafiła ograć Legię Warszawa i sięgnąć po zwycięstwo w całym łódzkim turnieju.

Warszawianie, którzy przed minionym weekendem mieli na koncie komplet zwycięstw, w Łodzi zajęli ostatecznie drugie miejsce, wygrywając cztery z pięciu meczów. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy TS Podbeskidzia Kuloodpornych. W niezwykle emocjonującym meczu kończącym turniejowe zmagania w bezpośredniej rywalizacji o czwarte miejsce zmierzyli się Widzew Łódź i Warta Poznań. Mimo wielu akcji podbramkowych, spotkanie zakończyło się remisem 0:0, który wyższą lokatę w ostatecznym rozrachunku, z uwagi na lepszy bilans bramkowy, dał poznaniakom.

Widzewiacy bezwzględnie wygrali z kolei nieoficjalną klasyfikację fair play. W sobotę decyzją trenera Rafała Chorążego czerwono-biało-czerwoni, wiedząc, że z powodu problemów kadrowych Wisła wystąpi w niepełnym składzie, również zagrali z jednym zawodnikiem mniej. Dla niedoświadczonych debiutantów oznaczało to dużą dezorganizację w nieznanym im dotąd ustawieniu i w konsekwencji bolesną porażkę z doskonale wykorzystującymi wolną przestrzeń gośćmi, ale inna możliwość niż zachowanie fair play, nie wchodziła w grę. – Przegraliśmy wysoko, ale zachowaliśmy się w porządku. Pamiętajmy, że to sport i zdrowa rywalizacja. Zupełnie bez sensu było dla nas wychodzenie na ten mecz jednym zawodnikiem więcej – tłumaczył szkoleniowiec gospodarzy.

Królem strzelców, z 9 bramkami na koncie, i jednocześnie zawodnikiem turnieju został Kamil Grygier z Wisły. Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano zaś zaledwie 15-letniego Tymoteusza Bauera z Widzewa.

Wyniki turnieju Amp Futbol Ekstraklasy 2020 w Łodzi:

Sobota, 24 października

  • Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
  • Wisła Kraków – Warta Poznań 4:0 (2:0)
  • TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
  • Widzew Łódź – Wisła Kraków 0:10 (0:6)
  • TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 2:0 (1:0)

Niedziela, 25 października

  • Wisła Kraków – Legia Warszawa 2:0 (0:0)
  • Widzew Łódź – TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
  • Legia Warszawa – Warta Poznań 4:0 (0:0)
  • TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków 1:1 (1:0)
  • Widzew Łódź – Warta Poznań 0:0

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024