Silesion.PL

serwis informacyjny

Zamknięcie odcinka wschodniej jezdni na ul. Grundmanna. Trwają prace w ramach połączenia z ul. Mickiewicza w Katowicach

W czwartek 21 września wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wdroży kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Jezdnia wschodnia ul. Grundmanna – na odcinku od skrzyżowania z Opolską w kierunku ul. Chorzowskiej – będzie zamknięta. Ruch ma odbywać się skrajnym pasem drugiej jezdni.

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Na tym etapie działań, od czwartku:

  • Zamknięta będzie wschodnia jezdnia ul. Grundmanna w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej od skrzyżowania z ul. Opolską do nowopowstałej przewiązki.
  • Długość tego odcinka wynosi około 220 metrów. Ruch w tym miejscu – w kierunku Drogowej Trasy Średnicowej – będzie prowadzony skrajnym pasem lewej jezdni.
  • W związku z tym nie będzie też możliwości wjechania w ul. Grundmanna od ul. Opolskiej. Jadący z tego kierunku będą musieli korzystać z objazdu i kierować się na ul. Grundmanna przez ulicę Gliwicką.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków.

Przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna – o wartości ponad 36 mln zł – to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023