Silesion.PL

serwis informacyjny

Wojciech Tomaszewski asystentem trenera Warty Poznań

Pusta lawka trenerska

Były selekcjoner reprezentacji Polski do lat 18, Wojciech Tomaszewski dołączył do sztabu pierwszej drużyny Warty Poznań i został asystentem trenera Dawida Szulczka. – Z trenerem poznaliśmy się ponad dwa lata temu na kursie UEFA PRO. Mamy podobne spojrzenie na filozofię i strategię gry – mówi nowy asystent szkoleniowca „Warciarzy”.

Wojciech Tomaszewski jest związany z Wartą Poznań od ponad 2,5 roku – latem 2019 roku objął stanowisko Dyrektora Akademii Warty Poznań. W sezonie 2019/20 dodatkowo wzmocnił też sztab trenera Piotra Tworka i odpowiadał m.in. za wsparcie młodych zawodników, wychowanków Klubu, którzy trafiali do pierwszego zespołu „Zielonych”.

Teraz Wojciech Tomaszewski znów jest członkiem sztabu szkoleniowego Warty Poznań. W rundzie wiosennej PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie asystentem trenera. Stanowisko to było wolne w ostatnich tygodniach po tym, jak z Klubu odszedł Adam Szała.

– Tak naprawdę to planowaliśmy wzmocnić sztab trenerski pierwszego zespołu dwoma osobami: jedna miała zapełnić wakat po odejściu dotychczasowego asystenta trenera Dawida Szulczka, a druga odpowiadać za treningi indywidualne z młodymi zawodnikami, którzy są już w kadrze „jedynki”. Uznaliśmy jednak, że nie mamy czasu na eksperymenty przed ważną dla Warty Poznań rundą i postawiliśmy na sprawdzonego człowieka, jakim jest Wojciech Tomaszewski. To trener z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, który z pewnością poradzi sobie w tej sytuacji – uważa Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań i dodaje: – W czasie procesu rekrutacyjnego rozmawialiśmy z kilkoma ciekawymi trenerami, którzy mają szansę dołączyć do nas, ale dopiero przed kolejnym sezonem.

Wojciech Tomaszewski był już z pierwszym zespołem „Zielonych” na niedawnym obozie przygotowawczym w Turcji. – Na zgrupowaniu poznaliśmy się z drużyną. Widziałem, jak zawodnicy ciężko pracowali i z jakim zaangażowaniem podchodzili do swoich obowiązków sportowych. Jestem pełen optymizmu przed rundą wiosenną – mówi Wojciech Tomaszewski. – Cieszę się z otrzymanej propozycji i zrobię wszystko, żeby wykorzystać całą moją wiedzę i trenerskie doświadczenie do tego, by pomóc sztabowi oraz zespołowi w walce o ligowe punkty. Z trenerem Dawidem Szulczkiem poznaliśmy się ponad dwa lata temu na kursie UEFA PRO. Przez 2 lata na zjazdach mieliśmy okazję rozmawiać o piłce, mamy podobne spojrzenie na filozofię i strategię gry.

Nowy asystent trenera Dawida Szulczka skończy w tym roku 41 lat. Pochodzi z Jarocina. Ma najwyższe możliwe uprawnienia trenerskie, czyli licencję UEFA Pro.

W latach 2003-2016 pracował w Lechu Poznań, dla którego zdobył m.in. mistrzostwo Polski juniorów młodszych w 2014 roku i wicemistrzostwo kraju rok później. Wśród jego wychowanków byli późniejsi reprezentanci Polski: Dawid Kownacki, Robert Gumny, Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder i Tymoteusz Puchacz. Po odejściu z Lecha Poznań Wojciech Tomaszewski był asystentem w młodzieżowych kadrach Polski do lat 18 i 19, a także samodzielnie prowadził reprezentację U-18. Obowiązki w PZPN łączy z pracą dla Warty Poznań.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024