Silesion.PL

serwis informacyjny

Wojciech Szczęsny spełnił marzenie Mai z Chorzowa

Maja Gąsior z prezentem od Wojciecha Szczęsnego

Po miesiącach trudnej rywalizacji finaliści XXIII edycji Pucharu Tymbarku odebrali zasłużoną nagrodę, czyli uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową. Podczas podpisywania koszulek Maja Gąsior, napastniczka ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie (zwycięzcy w kategorii U10 dziewcząt), miała nietypową prośbę do Wojciecha Szczęsnego.

Według mnie Wojtek Szczęsny jest liderem reprezentacji Polski i zawsze marzyłam o tym, aby zdobyć jego rękawice lub koszulkę – przyznaje Maja Gąsior. Podczas spotkania z reprezentacją Polski najlepsza strzelczyni Finału Ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku w kategorii U10 zrobiła pierwszy krok do spełnienia tego marzenia i poprosiła polskiego bramkarza o rękawice. Ze względu na zaplanowany mecz Wojciech Szczęsny nie mógł ich od razu przekazać, jednak młoda piłkarka nie musiała długo czekać na specjalną przesyłkę.

– Wierzyłam, że Wojtek przekaże mi rękawice. Nie spodziewałam się jednak, że dodatkowo da mi swoją koszulkę reprezentacyjną – przyznała Maja tuż po odebraniu prezentu od Wojciecha Szczęsnego. – Cieszę się, że wzięłam udział w kolejnej edycji Pucharu Tymbarku, ponieważ moim zdaniem jest to najlepsza okazja do tego, aby już w wieku 8, 10 czy 12 lat spotkać zawodników reprezentacji Polski, co jest dużym przeżyciem. Z tego też względu zachęcam rówieśników do udziału w XXIV edycji – dodaje napastniczka. Relacja z wręczenia prezentu:

W przyszłym roku kolejna okazja na spotkanie z reprezentacją

Zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpoczęły się już 4 września i potrwają do 31 stycznia 2024 r. Do udziału w turnieju mogą zgłosić się drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U8 (rocznik 2016 i 2017), U10 (rocznik 2014 i 2015) oraz U12 (rocznik 2012 i 2013). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły). Zespoły dziewcząt i chłopców rywalizują w oddzielnych kategoriach, jednak istnieje również możliwość stworzenia drużyn mieszanych, w których do zespołów chłopców dołączają dziewczynki. Co więcej, w zespołach w kategorii U10 i U12 może wystąpić dwóch zawodników z młodszych roczników. Co szczególnie ważne dla szkół z mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2012-2017.

Na finalistów XXIV edycji Pucharu Tymbarku czeka m.in. uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową, natomiast szkoły, które będą reprezentowane przez największą liczbę drużyn w danym województwie, otrzymają nagrodę specjalną w postaci sprzętu sportowego. Zapisy: LINK.

***

O turnieju

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji nt. Pucharu Tymbarku: www.zpodworkanastadion.pl.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023