Silesion.PL

serwis informacyjny

Grzegorz Krychowiak zakończył karierę w reprezentacji Polski

fot:Instagram/grzegorz.krychowiak

Grzegorz Krychowiak, doświadczony pomocnik i wieloletni reprezentant Polski, ogłosił swoją decyzję o zakończeniu kariery w drużynie narodowej. Informację tę przekazał na swoim koncie na Instagramie, dzieląc się swoimi refleksjami i podziękowaniami.

33-letni piłkarz zadebiutował w reprezentacji Polski w 2008 roku w meczu towarzyskim przeciwko Serbii, od tego czasu reprezentował barwy narodowe w licznych spotkaniach. Jego ostatni, setny występ miał miejsce 10 września w starciu z Albanią, które zakończyło się wynikiem 0:2. Ten moment uczynił go szóstym polskim zawodnikiem, który przekroczył tę znaczącą granicę.

Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach! – napisał na Instagramie Grzegorz Krychowiak

Krychowiak w ciągu swojej kariery reprezentacyjnej zdobył łącznie pięć bramek i brał udział w czterech dużych turniejach: mistrzostwach Europy w 2016 i 2021 roku oraz na mundialach w Rosji w 2018 i w Katarze w 2022 roku. Szczególnie udany był dla niego pierwszy z wymienionych, gdzie Polska awansowała do ćwierćfinału.

Grzegorz Krychowiak podkreślił, że reprezentowanie Polski w setkach meczów było dla niego ogromnym zaszczytem zarówno jako sportowca, jak i człowieka. Jego odejście to symboliczny koniec pewnej ery w polskiej piłce nożnej, ale również moment do refleksji nad dorobkiem i przyszłością reprezentacji narodowej. Grzegorz Krychowiak na pewno pozostawił trwały ślad w historii polskiego futbolu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023