Wojciech Mucha “Miasto Noży” – najniebezpieczniejsza powieść o Polsce lat 90.
Wsiadamy w DeLoreana i wracamy do przeszłości. Jest wrzesień roku 1997, roku tragicznej śmierci księżnej Diany i powodzi tysiąclecia. W Krakowie ludzie tańczą w “Wolności” i “Equinoxie” do hitu ostatnich wakacji – “I’ll be missing You” – Puffa Daddy’ego. Ministrem spraw wewnętrznych jest Leszek Miller, komendantem głównym policji gen. Marek Papała, a w Warszawie rządzą Maniek vel Klepak i Lutek – bossowie Wołomina. Polska właśnie dowiedziała się, że wejdzie do NATO. O Unii Europejskiej nie myśli nikt, poza zarabiającymi w markach i funtach nielegalnymi gastarbeiterami.
W tych okolicznościach ma odbyć się mecz derbowy Cracovia – Wisła, z którego całość dochodów ma zostać przekazana na pomoc dla ofiar powodzi. Nic dziwnego – mecz odbywa się na tydzień przed wyborami parlamentarnymi, a władza chce się pokazać.
Ale obok tego kręcą się także inne ciemne sprawy. Bandy chuliganów z Cracovii i Wisły powoli odchodzą od tradycyjnego pojmowania ulicznej chuliganki. W mieście rodzą się strefy przestępczych wpływów, a wraz z nimi brutalność, znaczona krwią i przemocą. Co przyniesie derbowa niedziela podczas której oczy całej Polski padają na Kraków?
„Miasto Noży” to nie tylko wstrząsający thriller o brutalnych porachunkach kibiców dwóch krakowskich drużyn – Cracovii i Wisły. To opowieść o tym, co kształtowało ludzi wchodzących w dorosłe życie w pierwszej dekadzie po transformacji ustrojowej.
To opowieść o czasie, kiedy obraz widziany w telewizyjnych reklamach i odtwarzany na filmach VHS kontrastuje z szarością codziennego życia i bloków z wielkiej płyty. Przenieś się do Polski, o której istnieniu wielu wolałoby nie pamiętać.
Wydana nakładem Wydawnictwo CIEŃ KSZTAŁTU powieść “Miasto Noży” trafi do księgarń w połowie grudnia. Z drukarni właśnie wyjezdżaja egzemplarze recenzenckie.
Przedsprzedaż na stronie Wydawnictwa od przyszłego tygodnia.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).