Silesion.PL

serwis informacyjny

Wisła pokonała Manchester City i już dzisiaj zagra o zwycięstwo w ampfutbolowej Lidze Mistrzów!

Wisla pokonala Manchester City i juz dzisiaj zagra o zwyciestwo w ampfutbolowej Lidze Mistrzow 1

Wisla pokonala Manchester City i juz dzisiaj zagra o zwyciestwo w ampfutbolowej Lidze Mistrzow 1

Wisła Kraków awansowała do finału Ligi Mistrzów w ampfutbolu! W sobotę Biała Gwiazda rozbiła 7:0 mistrzów Anglii Manchester City nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. – Bardzo cieszymy się z tej wygranej, bo ciężko na nią zapracowaliśmy – stwierdził Kamil Rosiek, zawodnik Wisły. W finale już dzisiaj o 19:00 na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie wiślacy zmierzą się z mistrzami Turcji.

O ile gospodarze turnieju byli faworytami starcia z Manchesterem, o tyle rozmiar wygranej może zaskakiwać. Wiślacy, którzy w fazie grupowej pokonali mistrzów Hiszpanii i Gruzji, zagrali jednak perfekcyjne spotkanie i raz po raz kopali piłkę do bramki strzeżonej przez Michaela Westona, który i tak kilka razy uratował zespół. Biała Gwiazda zagrała kapitalne zawody, a szczególnie imponująco wyglądała współpraca Kamila Grygiela z Krystianem Kapłonem. Łącznie strzelili pięć goli i mieli sześć asyst. Serca fanów Wisły mogły zadrżeć w końcówce, gdy Kapłon ucierpiał w starciu z rywalem i potrzebował pomocy medycznej, ale z jego zdrowiem wszystko jest w porządku i na pewno w finale będzie mógł zagrać. 

 – To wreszcie był mecz, w którym zagraliśmy na swoim poziomie – przyznał Abayomi Bamgbopa, obrońca Wisły. Był on jednym z zawodników, którzy sprawili, że nawet Michael Chambers nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Igora Woźniaka. Gwiazda reprezentacji Anglii w starciu z Wisłą była zupełnie bezradna.

Chambers był jednak pod wrażeniem poziomu organizacyjnego i dopingu fanów na trybunach stadionu Garbarni Kraków. Gracze Wisły nie ukrywali, że fani mieli duży wpływ na wysokie zwycięstwo. – Ich doping daje nam duże wsparcie i to było widać – potwierdził Kamil Rosiek.

Wysoka wygrana Wisły wydawała się demonstracją siły na oczach finałowych rywali –  Etimesgut Ankara. Mistrzowie Turcji odpowiedzieli jednak wybornie i w takich samych rozmiarach rozprawili się z Hiszpanami z Flamencos Amputados Malaga. To oni będą więc wyraźnym faworytem finału. – Przyjechaliśmy tu po złote medale, więc zadowoli nas nawet zwycięstwo 1:0. Zawsze po strzeleniu pierwszego gola staramy się jednak o kolejnego, więc tak samo będzie w finale – zapowiedział Muhittin Kurt, obrońca mistrzów Turcji.


Pomimo porażki, z podniesionymi czołami z boiska zeszli zawodnicy Flamencos Amputados. – Jesteśmy młodym klubem, dla nas celem był awans do półfinału i cieszę się, że go zrealizowaliśmy. W niedzielę postaramy się o brązowe medale – obiecał Marcos Gonzalez, kapitan mistrzów Hiszpanii, który był zachwycony pobytem w Polsce. – Gdy patrzę na ten turniej, na zainteresowanie i poziom zawodów, to po prostu dziękuję za to, że możemy tu grać – mówił Gonzalez.

W niedzielę turniej Ligi Mistrzów EAFF przeniesie się z boisk Garbarni Kraków na stadion Wisły Kraków przy ulicy Reymonta. Tam o godzinie 15 rozegrany zostanie mecz o piąte miejsce, dwie godziny później rozpocznie się spotkanie o brązowe medale, a o 19 rozegrany zostanie wielki finał, w którym Wisła podejmie Etimesgut. Wstęp na mecz jest darmowy.

[VIDEO] Gole Wisły z meczu z Manchesterem City:

Grupa A
AFC Tbilisi – Flamencos Amputados Malaga 0:0
Tabela:

  1. Wisła (Polska), 9 punktów, bilans bramkowy: 9:2
  2. Flamencos Amputados (Hiszpania), 4 punkty, bilans: 4:2,
  3. AFC Tbilisi (Gruzja), 4 punkty, bilans: 4:4
  4. Qarabag (Azerbejdżan), 0 punktów, bilans: 0:9
    *Qarabag Agdam wycofał się przed rozpoczęciem turnieju i nie przyjechał do Krakowa. Wszystkie mecze przegrał więc walkowerem.

Grupa B
Etimesgut Ankara – Sporting Montelabbate 10:1 (6:1)
Gole: Ömer Güleryüz (pięć), Kemal Güles (dwa), Şeyhmus Erdinç, Guilherme Heno, Mehmet Yunsur
Manchester City – Olympique Jouy-le-Moutier 5:1 (2:0)
Gole: Lee Dobson (dwa), Michael Chambers (dwa), Rhyce Ramsden – Romain Tonchon

Tabela:

  1. Etimesgut (Turcja), 2 mecze, 6 punktów, bilans: 14:1
  2. Manchester City (Anglia), 2 mecze, 3 punkty, bilans: 5:8
  3. Sporting (Włochy), 2 mecze, 1 punkt, bilans: 1:4
  4. Olympique (Francja), 2 mecze, 1 punkt, bilans: 0:7

Półfinały:

Wisła Kraków – Manchester City 7:0 (4:0)
Gole: Kamil Grygiel (trzy), Krystian Kapłon (dwa), Mateusz Łubiarz, Rhyce Ramsden (sam.)

Etimesgut Ankara – Flamencos Amputados Malaga 7:0 (4:0)
Gole: Kemal Güles (dwa), Alican Kuruyamaç (dwa), Ömer Güleryüz (dwa), Guilherme Heno, Marcos Gonzalez (sam.)

Niedziela, 22 maja (mecze na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, ul. Reymonta 20)

15:00, mecz o 5. miejsce: AFC Tbilisi (Gruzja) – Olympique Jouy-le-Moutier (Francja)
17:00, mecz o 3. miejsce: Flamencos Amputados (Hiszpania) – Manchester City (Anglia)
19:00, finał: Wisła Kraków – Etimesgut Ankara (Turcja)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024