Silesion.PL

serwis informacyjny

Wisła Płock przegrywa z Legia Warszawa jedną bramką

W meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 1:0 po bramce Tomasa Pekharta.

Aleksandar Vuković:

– Na pewno nie spodziewalem sie tutaj latwego spotkania. Takie ono też nie było. Wiedziałem, że wygrać będzie trudno i najważniejsze, że się udało i z tego bardzo się cieszę, to było dla nas dzisiaj abslutnie priorytetowe. Tak samo jak się cieszę z dyspozycji kilku chlopakow, którzy są w drodze do lepszej formy i do tego, żeby wejść na swój najwyższy poziom. Myślę, że jako grupa, drużyna w I połowie zagraliśmy dobre zawody, momentami bardzo dobre, a w II połowie ta chęć zwycięstwa spowodowała niepotrzebną nerwowość, mniej kontroli, mniej swobody w kontrolowaniu piłki i atakowaniu. Bardziej było to skupienie na tym, żeby nie stracić gola i nie zremisować, co na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem, dobrym sposobem, żeby tak się właśnie stalo. W jednej czy drugiej sytuacji mieliśmy szczęście, ale też mało która drużyna może na to szczęście w ostatnim czasie narzekać tak jak my, więc w końcu też trochę tego sportowego szczęścia mieliśmy w drugiej połowie. Radosław Sobolewski:

– Tak naprawdę bardzo żałuję pierwszej połowy. Ze zbyt dużym respektem podeszliśmy do przeciwnika i straciliśmy tę połowę. Zbyt mało piłkarzy brało odpowiedzialność za zespół na swoje barki. Największym naszym problemem było na pewno przejście z obrony do ataku, zbyt szybko oddawaliśmy piłkę i w żaden sposób nie byliśmy w stanie zmusić przeciwnika, aby pobronił troszeczkę dłużej. Jestem natomiast bardzo zadowolony z drugiej połowy i chiałbym widzieć właśnie taki zespół, tak grającą Wisłę Płock w każdym meczu. I to nie tylko przez 45, a 90 minut.

Wisła Płock – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Gol: Pekhart (30′)

Żółte kartki: Cabezali (50’), Szwoch (61’) – Slisz (42’), Jędrzejczyk (76’), Mladenović (79’), Luquinhas (84’)

Wisła Płock: Kamiński – Żuk (Kocyła 46’), Zbozień, Michalski, Uryga, Cabezali – Rasak (Pyrdoł 86’), Lesniak, Gjertsen (Lagator 46’), Szwoch (Ambrosiewicz 86’) – Sheridan Rezerwowi: Wrąbel, Tuszyński, Kocyła, Merebashvili, Pyrdoł, Ambrosiewicz, Kondracki, Lagator, Szumilas

Legia Warszawa: Boruc – Karbownik (Stolarski 66’), Jędrzejczyk, Remy, Mladenović – Kapustka (Rosołek 83’), Martins (Lopes 83’), Slisz, Luquinhas – Kante (Gvilia 69’), Pekhart Rezerwowi: Cierzniak, Lewczuk, Gvilia, Rocha, Cholewiak, Lopes, Astiz, Rosołek, Stolarski

fot.Janusz Partyka/legia.com

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024