Silesion.PL

serwis informacyjny

Shell głównym partnerem Ferrari Corsa Baltica po raz 12.

W dniach 17-20 lipca na trasie Katowice-Warszawa-Świnoujście odbędzie się 12. edycja kawalkady Ferrari Corsa Baltica – wyjątkowej imprezy, zrzeszającej właścicieli aut Ferrari z całej Polski. Wydarzeniu od pierwszej edycji towarzyszy Shell. Uczestnicy, jak co roku, będą mogli zatankować na trasie paliwo Shell V-Power Racing.

W tegorocznej kawalkadzie weźmie udział 30 samochodów, wyłonionych z kilkudziesięciu zgłoszeń. Kierowcy wyruszą z Katowic i z Warszawy, połączą się po drodze i pojadą aż do Świnoujścia, gdzie odbędzie się finał imprezy. Poza wyścigiem na uczestników czeka szereg atrakcji.

Jednym ze stałych elementów Ferrari Corsa Baltica jest główne partnerstwo Shell. Jak co roku uczestnicy będą mogli zatankować paliwo Shell V-Power Racing na trasie. To paliwo premium zawiera najwyższą liczbę oktanów, co pomaga zwiększać moc i wydajność silnika, dzięki bardziej kontrolowanemu procesowi spalania. Shell V-Power Racing używane przez zespół F1 Scuderia Ferrari składa się w 99% z tych samych składników co paliwa Shell V-Power dostępne dla klientów na stacjach paliw.

Podczas tegorocznej edycji na trasie przejazdu kierowcy odwiedzą wyznaczone stacje Shell, na których będą mogli zatankować auta i zrelaksować się. W tym roku kawalkada odwiedzi stacje Shell w Kuśniu, Rzędziwojowicach, Oleśnicy, Głogowie, Gorzyniu, Żdżarach.

Paliwa Shell V-Power to jedyna rodzina paliw współtworzona i polecana przez najlepsze marki motoryzacyjne, do których należą Scuderia Ferrari oraz BMW M. Ich ulepszona formuła czyści aż do 100% kluczowych części silnika i przywraca aż do 100% jego osiągów1,2. Pomaga także usuwać i chronić przed zgromadzeniem się osadów na kluczowych elementach układu paliwowego, dodatkowo poprawia oszczędność paliwa w silniku samochodu3. Aby zapewnić najwyższą jakość, formuła paliwa premium Shell V-Power jest poddawana regularnej weryfikacji.

Współpraca Shell i Scuderia Ferrari to już niemal wiek wspólnej historii, opartej na pasji do wyścigów, pracy zespołowej i najwyższej jakości. Cieszymy się, że również lokalnie mamy długoletnią współpracę i już po raz dwunasty kierowcy będą mogli zatankować Shell V-Power Racing – najmocniejszego paliwa premium, które zawiera najwyższą liczbę oktanów i pomaga zwiększać moc i wydajność silnika – komentuje Justyna Goraj, dyrektorka marketingu Mobility w Shell Polska.

Globalna współpraca Shell ze Scuderia Ferrari należy do najbardziej udanych i rozpoznawalnych partnerstw w Formule 1, a innowacje, będące efektami współpracy na torze wyścigowym, są wykorzystywane do opracowywania lepszych produktów dla klientów Shell na całym świecie.

W Polsce Shell operuje 457 stacjami oferujących pełną gamę usług: od sprzedaży paliwa przez myjnie po pełną ofertę kawową i gastronomiczną Shell Café. Klienci Shell mogą korzystać też z atrakcyjnego programu lojalnościowego Shell ClubSmart, dzięki któremu mogą otrzymywać dodatkowe korzyści i atrakcyjne nagrody.

Informacje o Shell Polska: 

Shell to globalna grupa spółek energetycznych i petrochemicznych, prowadząca działalność w ponad 70 krajach. Firma wykorzystuje zaawansowane technologie i nowatorskie podejście, aby budować zrównoważoną przyszłość energetyczną. Shell w Polsce operuje aktualnie ponad 450 stacjami oferującymi najwyższej jakości paliwa, bogatą ofertę kawową oraz asortyment produktów spożywczych i motoryzacyjnych. W 2023 r. po raz 13. Shell został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi, co potwierdza zaufanie klientów do marki. Shell dysponuje również szeroką gamą olejów i smarów do samochodów i dla przemysłu, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych, usług drogowych i innych rozwiązań dla flot w ramach programu Shell Card. Ponadto w Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce: 5000 pracowników stanowi wsparcie dla grupy Shell globalnie w obszarach finansów, logistyki, zakupów, procesów kadrowych, obsługi klientów, jak również w komunikacji zewnętrznej czy wewnętrznej. W 2022 roku praktyki Shell Polska w obszarze zrównoważonego rozwoju znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tym roku Shell uzyskał również Biały Listek CSR. Global Compact Network Poland nadał Shell tytuł Rzecznika Standardu Etyki wyróżniający firmy, które konkurują w oparciu o transparentne zasady biznesowe, wiarygodność i wzajemną odpowiedzialność.

1 Pomaga chronić przed gromadzeniem się osadów pogarszających osiągi na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak zawory wlotowe i/lub wtryskiwacze paliwa oraz usuwać takie osady. Czystość i poprawa osiągów silnika wykazana przy uzyciu standardowych testów branżowych oraz testów własnych firmy Shell. Przy ciągłym stosowaniu Shell V-Power od pierwszego całkowitego napełnienia baku. Uzyskane efekty mogą się różnić w zależności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.

2 Pomaga chronić przed gromadzeniem się osadów pogarszających osiągi na kluczowych elementatch układu paliwowego, takich jak zawory wlotowe i/lub wtryskiwacze paliwa oraz usuwać takie osady. Czystość i poprawa osiągów silnika wykazana przy użyciu standardowych testów branżowych oraz testów własnych firmy Shell. Przy ciągłym stosowaniu Shell V-Power od pierwszego całkowitego napełnienia baku. Uzyskane efekty mogą się różnić w zalezności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.

3 Pomaga usuwać i chronić przed gromadzeniem się osadów pogarszających osiągi na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak zawory wlotowe i/lub wtryskiwacze paliwa. Zwiększona oszczędność paliwa przy stosowaniu paliw Shell V-Power została wykazana w standardowych testach branżowych i testach własnych Shell. Uzyskane efekty mogą różnić się w załezności od rodzaju pojazdu, typu silnik, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024