Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielka Warszawska doceniona w Europie

Wielka Warszawska doceniona w Europie

Wielka Warszawska doceniona w Europie

Po wieloletnich staraniach organizatora wyścigów konnych na Torze Służewiec – Totalizatora Sportowego – oraz Polskiego Klubu Wyścigów Konnych poinformował, że sztandarowy polski wyścig – Wielka Warszawska – uzyskał status gonitwy Listed!

Ten międzynarodowy „znak jakości” przyznawany przez European Pattern Committee sprawia, że Wielka Warszawska, jako pierwszy wyścig z naszego rejonu, znalazł się na wyścigowej mapie Europy.

Przypomnijmy, że w sezonie 2023 pula nagród w Wielkiej Warszawskiej wzrosła do rekordowych 478 250 zł! Oprócz najwyższych w Europie Środkowo-Wschodniej nagród konie będą rywalizowały o prestiżowy status „Black Type”, a to jest świetna wiadomość dla polskich właścicieli i hodowców.

Wielka Warszawska jest najważniejszym wyścigiem porównawczym w Polsce. W ostatnich latach coraz częściej możemy oglądać w niej gości z zagranicy, co w połączeniu z sukcesami Night Tornado we Francji oraz Hipop de Loire w Niemczech pozwoliło spełnić wymagania EPC.

W tym sezonie Wielka Warszawska odbędzie się 1 października. Już dziś zapraszamy na Tor Służewiec.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author