Silesion.PL

serwis informacyjny

Cykl Longines EEF Series ogłasza kalendarz na rok 2023

Cykl Longines EEF Series oglasza kalendarz na rok 2023

Cykl Longines EEF Series oglasza kalendarz na rok 2023

Longines EEF Series, którego celem w nowym sezonie jest wspieranie krajów europejskich w rozwoju ich drużyn narodowych, poprzez trwające całe lato rozgrywki Pucharu Narodów, powraca. Cykl rozpocznie się we Włoszech, siedzibie niepokonanych mistrzów tejże serii, po czym będzie kontynuowany na terenie całej Europy, gdzie odbędą się kwalifikacje regionalne. Pięć najlepszych drużyn z każdego regionu przejdzie do półfinałów. Z nich wyłonione zostanie 10 najlepszych drużyn, które wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się 17 września w Warszawie podczas Warsaw Jumping CSIO4* na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W latach 2021 i 2022 zwyciężała drużyna Włoch i w tym sezonie będzie chciała zdobyć hat-trick.

Longines, który jest sponsorem tytularnym, wspiera cykl od początku jego istnienia, pomagając tworzyć nowe możliwości rywalizacji w zawodach drużynowych dla federacji narodowych. Celem cyklu jest rozwój koni i jeźdźców oraz zwiększenie puli talentów każdego kraju w kontekście imprez mistrzowskich. Jednocześnie zawody proaktywnie zachęcają do rozwoju młodych jeźdźców poprzez wymaganie od wszystkich drużyn włączenia do swojego składu jeźdźca w kategorii U25. Kevin Gallagher (IRE) w sezonie 2022 udowodnił, że jest wyróżniającym się przedstawicielem młodego pokolenia, osiągając dwukrotnie wyniki 0/4 podczas kwalifikacji regionalnych, a także zaliczając double clear podczas półfinału i finału. Dzięki konsekwentnym wynikom drużyny w ramach Longines EEF Series, Gallagher wziął udział w swoim pierwszym pięciogwiazdkowym Grand Prix zeszłego lata w Dublinie, podkreślając siłę cyklu, który pomaga zawodnikom i zespołom rozwijać się.

W nowym sezonie marka KEP Italia dołączyła do grona oficjalnych partnerów w zakresie bezpieczeństwa. Współpracując z EEF, KEP Italia ma na celu ochronę zawodników połączoną ze wspieraniem rozwoju sportu, umożliwiając tym samym rozwijanie się par z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Theo Ploegmakers, Prezydent EEF powiedział: „W zeszłym roku mieliśmy okazję śledzić pierwszy pełny sezon Longines EEF Series, który zafundował nam wspaniałą rywalizację w całej Europie. W tym roku mamy fantastyczny kalendarz i dziękujemy Federacjom Narodowym oraz organizacjom pozarządowym za ich ciągłe wsparcie, dzięki któremu możliwe było zorganizowanie tego cyklu. Zapewnienie zawodów na takim poziomie jest integralną częścią strategii EEF, mającej na celu stworzenie zrównoważonego sportu, który pozwala rozwijać nowe talenty i wzmacniać drużyny narodowe.”

DataMiejsceKrajRegionRunda
26-30 AprilGorlaITASouthRegional Qualifer
4-9 MayMannheimGERCentralRegional Qualifer
25-28 MayAalbordDENNorthRegional Qualifer
25-28 MayPeelbergenNEDWestRegional Qualifer
1-4 JuneAthensGRESouthRegional Qualifer
1-4 JuneDrammenNORNorthRegional Qualifer
8-11 JuneBratislavaSVKCentralRegional Qualifer
22-25 JuneDeauvilleFRAWest/NorthSemi-final
29-2 JulyEbreichsdorfAUTSouth/CentralSemi-final
14-17 SeptWarsawPOL Final

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024