Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielka niespodzianka w Pucharze Polski. JKH pokonał GKS Katowice i awansował do finału

W czwartek, 28 grudnia w Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju rozpoczął się Turniej Finałowy Pucharu Polski. W pierwszym półfinale lider TAURON Hokej Ligi GKS Katowice niespodziewanie przegrał z JKH GKS Jastrzębie w karnych. W piątek o godz. 17:30 rozpocznie się drugie spotkanie półfinałowe, w którym Re-Plast Unia Oświęcim podejmie GKS Tychy. Bilety są wciąż do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

W czwartkowym starciu sporo było twardej walki. Katowiczanie długo dobrze prezentowali się w defensywie. W pierwszej tercji padła jedna bramka. Pod koniec tej odsłony gry Fin Olii Iisakka precyzyjnie podał do Benjamina Sokay’a. Kanadyjczyk huknął na bramkę, golkiper Maciej Miarka nie miał szansę na obronę. Drużyna spod czeskiej granicy wyrównała w 43 minucie po akcji duetu reprezentantów Polski. Marcin Kolusz, który powrócił po dwóch miesiącach przerwy (na początku listopada złamał palec u ręki), świetnie podał do Dominika Pasia, który wpakował krążek do bramki. Po 60. minutach było 1:1. 

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych bardzo dobrze prezentowała się jastrzębska ekipa. Na dodatek trener Robert Kalaber zaskoczył wszystkich, bo bramki bronili Maciej Miarka oraz Jakub Lackovič i obaj świetnie się spisywali. W karnych było 3:2 dla jastrzębian a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Decydującego karnego strzelił Jakub Izacky.

Rewanż za finał 

W drugim półfinale w piątek oświęcimianie zagrają z GKS Tychy, który miał znakomitą serię dziesięciu kolejnych zwycięstw w TAURON Hokej Lidze, ale w miniony piątek przegrał w Nowym Targu 3:6. W poprzedniej edycji Pucharu Polski obie drużyny zmierzyły się w finale. Tyszanie wygrali 3:1.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Gospodarzami wydarzenia są Miasto Krynica-Zdrój, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba i MOSiR w Krynicy-Zdroju, a Partnerami: Tauron (Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie), Toyota Czajka i Senactive (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz Huta Łabędy (Partner Wydarzania) i RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

Turniej Finałowy Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju

Półfinał 1
Czwartek, 28 grudnia

  • GKS KATOWICE – JKH GKS JASTRZĘBIE 1:2 w karnych (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:3)

Sokay 20 – Paś 43, Izacky 65

Półfinał 2
Piątek, 29 grudnia

  • RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS TYCHY, godz. 17:30

Sobota, 30 grudnia

  • Finał, godz.17:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024