Silesion.PL

serwis informacyjny

Świetnie widowisko w Krynicy-Zdroju! Tyszanie zagrają w finale Pucharu Polski

W piątek, 29 grudnia w Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju odbył się drugi mecz półfinałowy Pucharu Polski. Po bardzo widowiskowym spotkaniu GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 6:3, chociaż po pierwszej tercji przegrywał 0:2. Viktar Turkin zaliczył hattricka. W sobotę o godz. 17:30 rozpocznie się finał, w którym tyszanie zagrają z JKH GKS Jastrzębie. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

W piątkowym starciu Unia objęła prowadzenie w 9. minucie. Bramkę zdobył mierzący blisko dwa metry wzrostu reprezentant Ukrainy Andrij Denyskin. Pod koniec pierwszej tercji obrońca Miłosz Noworyta trafił z dystansu. Unia w pierwszych 20 minutach miała jeszcze kolejną znakomitą szansę, ale Henry Karjalainen nie wykorzystał karnego.

Metamorfoza tyszan

Druga odsłona należała do tyszan, którzy zdobyli kontaktową bramkę w 33. min – jej autorem był Bartłomiej Jeziorski, a cztery minuty później Viktar Turkin wyrównał na 2:2. Minęło zaledwie 25 sekund i Unia wyszła na prowadziła 3:2, po tym jak Kalle Valtola trafił w okienko bramki. To tyszan wcale nie zniechęciło i w 38. minucie było już 3:3, a z bramki cieszył się Olli Kaskinen.

Trzecia tercja należała już zdecydowanie do obrońców Pucharu Polski, bramki zdobyli Radosław Galant oraz dwukrotnie Vitkar Turkin, który zakończył spotkanie z hattrickiem. 

Starcie gigantów

W sobotnim finale tyszan czeka starcie z JKH GKS Jastrzębie, który w czwartek w pierwszym półfinale pokonał GKS Katowice 2:1 w karnych. To będzie starcie gigantów Pucharu Polski. GKS Tychy, który dotychczas dziewięciokrotnie zdobył Puchar Polski, nigdy nie przegrał spotkania finałowego. JKH cztery razy grało w finale i za każdym razem zwyciężyło.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Gospodarzami wydarzenia są Miasto Krynica-Zdrój, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba i MOSiR w Krynicy-Zdroju, a Partnerami: Tauron (Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie), Toyota Czajka i Senactive (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz Huta Łabędy (Partner Wydarzania) i RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

Turniej Finałowy Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju

Półfinał 2
Piątek, 29 grud
nia

  • RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS TYCHY 3:6 (2:0, 1:3, 0:3)

Denyskin 9, Noworyta 19, Valtola 37 – Jeziorski 33, Turkin 37, Kaskinen 38, Galant 46, Turkin 48, 60


Sobota, 30 grudnia
Finał, godz.17:30

  • GKS TYCHY – JKH GKS JASTRZĘBIE

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024