Silesion.PL

serwis informacyjny

Wieczna chwała czy kult pieniądza?

Coraz częściej zanika szlachetność i uczciwość w sporcie. Być może jest to wynik ogromnego postępu technicznego, który wymaga od ludzi większych umiejętności, nawet ponad ich siły. Zawodnik, który zostaje w tyle, zwyczajnie boi się porażki, zaczyna stosować nielegalne preparaty i doping, byleby tylko znów być w czołówce.

Chwała i radość z wygranej przestają być już wartościami, do głosu dochodzi za to wszechwładny kult pieniądza, który zaczyna rządzić całym sportowym światem. Zawodnik nie walczy już dla siebie, nie walczy dla swojego klubu czy swojego kraju, ale w wygranej widzi jedynie możliwość wzbogacenia się i uzyskania sławy na świecie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich zawodników, jednak patrząc na współczesne zawody sportowe trudno oprzeć się wrażeniu, że w grę wchodzi jednak ich przerażająca większość.

by Photos8.com

Zwłaszcza młodzi sportowcy, którzy nie potrafią się przebić wśród konkurencji są szczególnie podatni na wszelkie pokusy w postaci nielegalnych środków dopingujących i wszelkiego rodzaju wspomagaczy organizmu i wydajności. To przykra sytuacja, jednak nie mamy na nią większego wpływu w świecie, czy sportem rządzi pieniądz a nie zdrowa rywalizacja fair play. Trenerzy i sponsorzy wymagają coraz lepszych wyników, które niekiedy są wręcz niemożliwe do osiągnięcia własnymi siłami.

Pieniądz kręci światem sportu i to właśnie na płaszczyźnie materialnej rozgrywają się największe zawody – a nie na ringach, boiskach i stadionach. Te ostatnie pozostają niestety jedynie przeszłością walki zgodnej z zasadami. Taka kolej rzeczy jest skutkiem nie właściwego pojmowania wartości pieniądza i złego go traktowania. Pieniądz staje się celem, którym w rzeczywistości nie powinien być. Sam w sobie nie ma on żadnej wartości. Wysokie wyniki sportowe przynoszą równie wysokie korzyści finansowe, jednak od nich ważniejsze jest uznanie ze strony kibiców.

Nie ma nic przyjemniejszego jak stanięcie na najwyższym stopniu podium i wysłuchanie braw swoich kibiców. Uczucie nie do opisania, które sprawia że sportowiec decyduje się na długie miesiące ćwiczeń dla tej chwili. Potrzebna jest jednak do tego cierpliwość, której ostatnimi czasy w naszym szybkim świecie zaczyna brakować. Postawmy na pokorę, cierpliwość i uparte dążenie do celu a sukces murowany.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024