Silesion.PL

serwis informacyjny

White Stone sprzedaje Celebro do debiutanta na polskim rynku – Eika Real Estate Fund

Celebro

Celebro

White Stone Development sprzedał biurowiec Celebro do Eika Real Estate Fund, reprezentowanego przez podmiot Eika Asset Management. Celebro to nowoczesny budynek biurowy klasy A, oferujący ok. 7 200 mkw GLA i znajdujący się w Warszawie przy ulicy Gładkiej 22. Został zaprojektowany przez prestiżowe biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates. Wybudowany w 2019 roku, posiada certyfikat BREEAM New Construction Very Good.

Celebro jest wynajęty w 100%. Największym najemcą jest Avon, związany z tą lokalizacją od ponad 20 lat. Część budynku została zaadaptowana na potrzeby ośrodka badan klinicznych dla najemcy Pratia z grupy Neuca – jednej z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Pod koniec 2022 roku Pratia uruchomiła na Gładkiej najnowocześniejszy ośrodek badań klinicznych w Europie MTZ powered by Pratia, koncentrujący się na terapii onkologicznej.

Nabywca budynku, Eika Real Estate Fund, reprezentowany przez Eika Asset Management, to litewski podmiot zarządzający aktywami. Portfel Eika składa się w głównej mierze z nieruchomości zdywersyfikowanych w różnych segmentach rynku, znajdujących się głównie na Litwie. Inwestor wychodzi jednak coraz bardziej na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Anna Suchodolska, co-CEO i CFO w White Stone Development: “Jesteśmy dumni, że to właśnie nasz budynek przyciągnął nowego inwestora na polskim rynku, Eika. Celebro został wybudowany przez SPS Construction, spółkę z naszej grupy, następnie wynajęty świetnym najemcom, sprawnie zarządzany, dlatego jesteśmy pewni, że oddajemy znakomity produkt inwestycyjny w ręce nowego właściciela.”

Viktorija Orkine, CEO w Eika Asset Management: “Cieszymy się z finalizacji tej transakcji, która jest naszą pierwszą inwestycją na polskim rynku. Po zbudowaniu silnego portfolio na Litwie, zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszego zakresu terytorialnego. Zrealizowaliśmy już pierwsze inwestycje na Słowacji i Łotwie. Postrzegamy polski rynek nieruchomości jako silny i stabilny, dlatego rozważamy tutaj kolejne możliwości inwestycyjne.”

Michał Ćwikliński, Principal, Managing Director w Avison Young: “Transakcja Celebro potwierdza atrakcyjność warszawskiego rynku biurowego. W obecnych czasach niepewności, inwestorzy dokładniej analizują swoje inwestycje, często skłaniając się ku nieruchomościom o niższym stopniu ryzyka. Takim z aktywem z pewnością jest Celebro – nowy, z silnymi najemcami, bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta.”

Avison Young reprezentował sprzedającego. Zespół CMS doradzał z kolei w kwestiach prawnych, zespół MDDP – podatkowych.

Kupujący korzystał z usług doradczych Eversheds Sutherland, TPA oraz JLL.

White Stone Development

White Stone to deweloper nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce, czynnie zaangażowany w tworzenie nowej jakości tak w sektorze deweloperskim, jak i w miejskiej architekturze. W portfolio firmy znajdują się kameralne osiedla i duże, wielokondygnacyjne apartamentowce, kompleksy biurowców klasy A oraz historyczne nieruchomości, poddawane rewitalizacji, jak warszawski Fort Mokotów.

Eika Real Estate Fund

Eika Real Estate Fund jest drugim z czterech funduszy nieruchomości zarządzanych przez Eika Asset Management, inwestujących w nieruchomości komercyjne. Eika Real Estate Fund inwestuje w klasyczne aktywa komercyjne, takie jak biurowce, centra handlowe i obiekty logistyczne czy obiekty przemysłu lekkiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Avison Young

Avison Young jest międzynarodową firmą doradczą działającą na rynku nieruchomości, stworzoną, aby generować realną wartość ekonomiczną, społeczną i środowiskową w oparciu o ludzi i dla ludzi. Główna siedziba firmy znajduje się w Toronto w Kanadzie. Avison Young wyróżnia się globalną współpracą partnerów firmy na całym świecie, którzy wspólnie i każdy z osobna mają wpływ na działania i rozwój firmy. Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych firma obecna jest od 2017 roku i obecnie świadczy usługi doradcze w zakresie wycen nieruchomości, najmu powierzchni biurowych, doradztwa inwestycyjnego oraz technicznego i zarządzania projektami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024