Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszył nabór do konkursu „Kopalnia Start-upów” 2023

Kopalnia Start upow

Kopalnia Start upow

1 marca ruszył nabór do trzeciej edycji konkursu „Kopalnia Start-upów”. Formularze zgłoszeniowe można składać przez stronę internetową konkursu kopalniastartupow.katowice.eu. Projekty start-upowe będzie można zgłaszać do 19 marca.

Konkurs „Kopalnia Start-upów” to konkurs na młodą, obiecującą katowicką firmę, który organizowany jest od 2021 roku samodzielnie przez Miasto Katowice, a które jest w tym zakresie pionierem. Przedsięwzięcie, za poprzednie edycje, było nagradzane w konkursach Polskiej Agencji Prasowej na „Innowacyjny samorząd” czy uzyskało tytuł „Marka Śląskie”. To również realizacja umowy Prezydenta Miasta z mieszkańcami, który zadeklarował przeznaczenie 1 miliona złotych na start-upy do końca kadencji.

 Dzisiaj ruszamy z naborem, w którymmamy nadzieję wyłonić obiecujące, młode, katowickie firmy z innowacjami o globalnym potencjale. Jak zwykle wszystkie projekty zostaną zweryfikowane i ocenione prze renomowanych ekspertów ze środowiska biznesowego i start-upowego. Najlepsza dziesiątka otrzyma możliwość wzięcia udziału w programie akceleracyjnym, którego celem jest  przygotowanie projektów do finałowych prezentacji. Historie laureatów pokazują, że udział w konkursie przynosi korzyści nie tylko w jego trakcie, ale jest platformą startową do rozmów z inwestorami, udziału w targach międzynarodowych i rozwoju firm  – zaprasza prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Nabór projektów potrwa  do 19 marca. Następnie projekty zostaną zweryfikowane przez ekspertów pod względem innowacyjności, potencjału biznesowego i skalowania, kompetencji zespołów czy wpisywania się w krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje. 27 marca poznamy 10 najlepszych projektów, które wezmą udział w programie akceleracyjnym i przygotują się do finałowych prezentacji. Laureatów poznamy 1 czerwca kiedy odbędzie się finałowy Demo Day.

Uczestnikami konkursu mogą być firmy, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat i prowadzą swoją działalność, oddział, biuro, showroom lub inną formę aktywności w Katowicach lub osoby fizyczne, które są zameldowane w Katowicach dłużej niż dwa lata. Do zgłoszenia wystarczy wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego i przygotowanie pitch decka wg wytycznych.

„Kopalnia Start-upów” poza nagrodą finansową i biurem w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink to dla uczestników również szansa na wykorzystanie partnerstw Inkubatora przy pracy nad swoimi wdrożeniami i ścieżkami rozwoju. Laureaci poprzednich edycji zgodnie podkreślają, że udział w konkursie to sprzyjająca okoliczność by zacząć myśleć o swoim biznesie w sposób globalny.

W pierwszej edycji konkursu zwyciężył zespół związanego z branżą beauty start-up Maskup, a za nim uplasowały się medtechowe Therapy Cave oraz Healthly. W zeszłym roku na podium znalazły się Eco-Factories, który działa w zakresie high-tech i inżynierii materiałowej, kolejne miejsca zajęła aplikacja do zarządzania pracami w terenie Locatick i edukacyjny projekt Little Bit Academy.

Wszystkie informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.kopalniastartupow.katowice.eu  

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024