Silesion.PL

serwis informacyjny

Warto zimą zakładać ocieplane legginsy – grube getry pomogą ogrzać nogi w mroźne dni

Zimą na dworze potrafi być naprawdę mroźno, a mimo to nie da się uniknąć wychodzenia z domu. Trzeba się wtedy szczególnie ciepło ubrać, aby ustrzec się przewiania i złapania nieprzyjemnej infekcji. Zwłaszcza szok termiczny po wejściu z mroźnego dworu do rozgrzanego wnętrza stanowi spore wyzwanie dla naszego układu immunologicznego. Jak można zabezpieczyć się przed przemarznięciem w lodowatą zimową pogodę?

Wiele osób stara się ubierać na tzw. cebulę, nakładając na siebie kilka warstw odzieży. W ten sposób można łatwo zabezpieczyć górną część ciała przed przewianiem, ale co począć z nogami? Nawet bardzo ciepłe spodnie nieraz przepuszczają chłód, a lodowaty wiatr wyziębia stopy. Warto zwrócić uwagę na ocieplane legginsy, które stanowią znakomity pomysł na dodatkową warstwę ubrania pod spodniami.

Obcisłe, grube getry pomogą ogrzać dolną część ciała i zapewnią skuteczną izolację termiczną. W szczególnie zimny dzień można jeszcze założyć ciepłe skarpety lub rajstopy pod zimowe grube legginsy i w ten sposób jeszcze bardziej zabezpieczyć się przed utratą cennego ciepła.

Najczęściej ocieplane legginsy wykonano na bazie polaru, ale zdarzają się również modele wykończone futerkiem lub wełną. Niektóre typy getrów są bardzo wygodne i praktyczne, natomiast inne zaprojektowano tak, aby przede wszystkim podkreślały atrakcyjność sylwetki użytkownika. Wybierając dla siebie ciepłe getry warto zwrócić uwagę, aby składały się głównie z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Syntetyczne tkaniny nie będą dobrze przepuszczać powietrza i wilgoci, co utrudni oddychanie skóry w ubraniu z takiego materiału.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023