Silesion.PL

serwis informacyjny

Zimowa pomadka do ust – kosmetyk, który chroni usta przed mrozem

Z nadejściem zimy na dworze na naszą skórę zaczynają oddziaływać silne mrozy, ostry wiatr i słońce odbijające się w warstwie śniegu. Z kolei we wnętrzach narażeni jesteśmy na wpływ szczególnie suchego powietrza, z uwagi na powszechne ogrzewanie pomieszczeń kaloryferami. Nagłe zmiany parametrów powietrza, gdy z mroźnego dworu wchodzimy do suchego i wygrzanego pokoju, stanowią spory szok dla organizmu i wyzwanie dla układu immunologicznego i skóry.

W tym okresie nasze usta, narażone na nieprzyjazne oddziaływanie pogody i nagłe zmiany temperatur, staja się wysuszone, spierzchnięte, a nieraz – popękane. Zaniedbane usta nie tylko brzydko wyglądają, ale też bolą i szczypią. Odżywcza pomadka do ust pomaga je chronić przed mrozem, wilgocią, wiatrem i suchym powietrzem. Praktyczny kosmetyk w sztyfcie nawilża i odżywia usta, chroniąc delikatną skórę przed uszkodzeniem, oraz przyspieszając jej regenerację. Niektóre składniki pomadki pomogą również łagodzić podrażnienia i zapobiegać swędzeniu ust.

Wybierając sztyft do ust, warto zdecydować się na kosmetyk z filtrem UV, jeśli zimą spędzamy wiele czasu na dworze. Najlepiej dobrać smak i zapach kosmetyku tak, aby jego stosowanie sprawiało użytkownikowi przyjemność. Zimowa pomadka do ust powinna zawsze być pod ręką. Należy nosić ją przy sobie i stosować przed wyjściem na dwór, oraz gdy tylko czujemy, że usta zaczynają robić się spierzchnięte. Częsta aplikacja ochronnego sztyftu do ust pomoże ochronić nas przed zimową pogodą i sprawi, że nasze usta będą gładkie i zdrowe.

Usta to niewielki, ale jakże ważny element ludzkiej twarzy. To właśnie od nich zależy, jak prezentuje się cała sylwetka. To wargi biorą udział w uśmiechu i pocałunku, krzywią się lub wydymają podczas rozmowy i pomagają w komunikacji między ludźmi. Jest to również kluczowy aspekt decydujący o atrakcyjności Pań – i Panów zresztą także! Warto więc o nie dbać, regularnie używając ochronnej pomadki do ust, a odpłacą nam za odrobinę troski pięknym wyglądem.

Bywa, że usta stają się wysuszone, popękane i spierzchnięte, a do tego bolą, krwawią i szczypią. Najczęściej przyczyną takiego stanu okazuje się wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych – promieni UV, upałów, mrozów i wiatru. Również suche powietrze, jakie dominuje w pokojach ogrzewanych kaloryferami, nie wpływa korzystnie na kondycję ust. Ponieważ wrażliwa skóra na twarzy uszkadza się wtedy szybciej, niż jest w stanie się regenerować, dochodzi do jej podrażnień i urazów, a wystrzępione wargi wyglądają coraz gorzej.

Trzeba wtedy zadbać o zniszczoną skórę na wargach i koniecznie chronić ją przed dalszymi uszkodzeniami. Szczególnie przyda się wtedy zimowa pomadka do ust z odżywczymi olejkami, która nawilży i wzmocni spierzchniętą skórę i przyspieszy jej regenerację. Najlepiej aplikować na usta kosmetyk w sztyfcie przed każdym wyjściem na mróz, aby w pełni zabezpieczyć skórę warg przed zimową pogodą. Na noc można nałożyć na usta serum regeneracyjne lub silnie nawilżający krem, aby skóra na wargach szybciej się wyleczyła z mikro-urazów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024