Silesion.PL

serwis informacyjny

W weekend w Poznaniu początek sezonu Amp Futbol Ekstraklasy

Cel minimum to czwarta pozycja, a będziemy walczyli o podium – mówi Dariusz Sylwestrzak, trener drużyny amp futbolu Warty Poznań przed zaplanowanym na najbliższy weekend startem sezonu  Amp Futbol Ekstraklasy. „Zieloni” będą gospodarzami pierwszych zawodów, które odbędą się na Stadionie UAM, na Kampusie Morasko. Współorganizatorem turnieju jest miasto Poznań.

W listopadzie ubiegłego roku na Golęcinie kończył się poprzedni sezon drużyn piłkarskich dla zawodników po amputacji kończyny lub z jej wadą. Po tytuł sięgnęła Legia Warszawa, a Warta Poznań – debiutant w rozgrywkach – wyprzedziła Widzew Łódź i została czwartą drużyną w kraju.

Obrona tego miejsca to nasz cel minimum, a będziemy walczyli o co najmniej trzecią lokatę. Chcemy też zdobyć więcej punktów niż przed rokiem i strzelić więcej goli. To będzie dowód na to, że robimy postęp – mówi trener „Zielonych”, Dariusz Sylwestrzak.

Już na otwarcie sezonu, w pierwszym meczu poznańskiej imprezy Warta zagra z Widzewem Łódź, z którym wywalczyła najwięcej punktów w poprzednim roku. Początek spotkania w sobotę, o godz. 11:30. Rozgrywki tak naprawdę miały wystartować w marcu, ale turniej w Nowym Targu został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa.

Cieszymy się, że sezon wreszcie rusza. Planujemy pokrzyżować plany rywalom i w Poznaniu zdobyć pierwsze punkty w walce o mistrzostwo Amp Futbol Ekstraklasy. Liczymy na to, że ciężka praca, którą zawodnicy wykonali na treningach, da efekty w meczach o punkty – opowiada trener Warty Poznań.

Poznaniacy przystępują do swojego drugiego sezonu ligowego w zmienionym składzie. Przede wszystkim z drużyny odeszli Kacper Hała i Przemysław Fajtanowski. Ważni gracze zespołu wybrali grę dla Wisły Kraków. – Ich odejście to duża strata dla nas, bo obaj wnosili dużą wartość sportową do zespołu. Wierzymy jednak w to, że dzięki dobrej organizacji gry Warta Poznań poradzi sobie bez Kacpra i Przemka – twierdzi Dariusz Sylwestrzak.

W ekipie amp futbolistów Warty Poznań są też nowe twarze. To bramkarz Gniewomir Bon oraz zawodnicy z pola: Marek Dalinkiewicz, Michał Gembara, Robert Kowalski. – Cieszymy się, że dołączają do nas zawodnicy początkujący, gdyż misją Warty Poznań jest także szkolenie, integracja społeczna i pomoc osobom z niepełnosprawnościami – tłumaczy szkoleniowiec. – Marek i Michał są początkującymi zawodnikami i skupiają się na treningach. Michał spędzi sezon na wypożyczeniu w Widzewie Łódź. Natomiast Gniewomir i Robert są gotowi do gry. Szczególnie Robert prezentuje wysoki poziom i jest dużym wzmocnieniem naszego zespołu.

Ponadto kolejny rok na wypożyczeniu z Legii Warszawa spędzi u „Zielonych” Maks Moroz. Teraz dołączył do niego inny gracz stołecznego klubu, Taras Sokoł, który jest reprezentantem Ukrainy.

TERMINARZ I TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2021 – POZNAŃ

Sobota, 24 kwietnia

godz. 11:30: WARTA POZNAŃ – Widzew Łódź

godz. 12:45: Legia Warszawa – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

godz. 14:00: Wisła Kraków – Widzew Łódź

godz. 15:30: Warta Poznań – Legia Warszawa

godz. 16:45: Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

Niedziela, 25 kwietnia

godz. 8:00: Legia Warszawa – Widzew Łódź

godz. 9:15: Warta Poznań – Wisła Kraków

godz. 10:45: Widzew Łódź – TSP Kuloodporni

godz. 12:00: Wisła Kraków – Legia Warszawa

godz. 13:30: Warta Poznań – TSP Kuloodporni

Mecze będzie można obejrzeć na żywo na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author