Silesion.PL

serwis informacyjny

W tym roku na uczniów czeka krótsza przerwa świąteczna

Oto nadeszła pora oczekiwanego wyczekiwania przez uczniów czasu – przerwa świąteczna zbliża się wielkimi krokami. Jednak w tym roku ma ona swój specyficzny rozkład, zapewniając uczniom dłuższy odpoczynek, ale rozpoczynając się nieco później niż w poprzednim roku.

Uczniowie mają powody do radości, bo przed nimi czekają aż 10 dni wolnego od nauki, z okazji nadchodzących świąt. Oficjalnie przerwa rozpocznie się już w sobotę, 23 grudnia 2023 roku i potrwa aż do wtorku, 2 stycznia 2024 roku. To oznacza, że dzieci i młodzież będą mogły cieszyć się tym wyjątkowym okresem w gronie rodziny i przyjaciół, spędzając czas na świętowaniu i zasłużonym odpoczynku.

Nieco inne niż w poprzednim roku jest ułożenie dni wolnych. Choć święta Bożego Narodzenia przypadają na stałe daty, przerwa zaczyna się nieco później niż w 2022 roku. Dodatkowo, uczniowie otrzymają trzy dni wolne w samym grudniu, między świętami a Nowym Rokiem. 27, 28 i 29 grudnia 2023 roku to dni, gdy zajęcia szkolne zostaną zawieszone, dając młodym ludziom okazję do jeszcze dłuższego relaksu i wypoczynku.

Warto wspomnieć, że o ewentualnym dniu wolnym 22 grudnia decyduje dyrektor danej szkoły, który może wyznaczyć ten dzień jako tzw. dzień dyrektorski. Niemniej jednak, główna część przerwy rozpoczyna się tuż po wigilii szkolnej, zapewniając uczniom czas na regenerację przed powrotem do nauki już po Nowym Roku.

Tym samym, początek nowego roku szkolnego dla uczniów przypada na wtorek, 2 stycznia 2024 roku. To wtedy rozpocznie się ich odliczanie do kolejnego oczekiwanego czasu wolnego – ferii zimowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024