Silesion.PL

serwis informacyjny

W piątek w Chorzowie odbędzie się Gala Orlen Złote Kolce Stadion Śląski 2022

Już 28 października poznamy laureatów najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej lekkoatletyce – Złotych Kolców – przyznawanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Przegląd Sportowy. Wydarzenie pod nazwą Gala Orlen Złote Kolce Stadion Śląski 2022 po raz pierwszy w historii odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Jesteśmy Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym i z tej roli wywiązujemy się będąc gospodarzem ważnych dla Królowej Sportu imprez. Nie tylko imprez sportowych. Jestem dumny, że pierwszy raz w historii możemy także spotkać się na stadionie podczas dorocznego podsumowania sezonu. Zamiast w strojach sportowych nasi mistrzowie pojawią się u nas w eleganckich kreacjach. To z pewnością będzie wyjątkowe wydarzenie – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Faworytami do zdobycia najważniejszej nagrody – Złotych Kolców – są wśród mężczyzn młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Obaj panowie mają już na koncie w sumie pięć triumfów w rankingu. Ostatnie dwie edycje wygrał Nowicki.

Zdobycie Złotych Kolców to zawsze miłe i ważne podsumowanie sezonu. Takie ostateczne potwierdzenie tego, że było się najlepszym. Kto wygra w tym roku? Czy będą to ja, czy Paweł? Nie wiem, przekonamy się w piątek 28 października podczas Orlen Złotych Kolców Stadion Śląski 2022. Obaj w tym roku staliśmy na najwyższym stopniu podium wielkiej imprezy, ale laureat „Kolców” może być tylko jeden – uśmiecha się złoty medalista mistrzostw Europy Wojciech Nowicki.

W gronie kobiet o wygranie tego prestiżowego trofeum mogą powalczyć m.in. dwukrotna wicemistrzyni świata w chodzie sportowym Katarzyna Zdziebło czy mistrzyni kontynentu w biegu maratońskim Aleksandra Lisowska.

Tradycyjnie podczas uroczystej gali nagrodzony zostanie także najlepszy trener sezonu 2022, uhonorowani zostaną oczywiście partnerzy i sponsorzy polskiej lekkoatletyki z firmą PKN ORLEN na czele.

Od ponad dekady PKN ORLEN jest dumnym sponsorem polskiej lekkiej atletyki. Wspieramy zarówno Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak i największe gwiazdy oraz młode talenty królowej sportu w ramach Grupy Sportowej ORLEN. Po udanym sezonie, w którym polscy lekkoatleci zdobyli 18 medali mistrzostw świata i Europy, chcemy im podziękować za sportowe emocje i doskonałą promocję naszej marki. Gala ORLEN Złote Kolce będzie ku temu doskonałą okazją – podkreśla Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Złote Kolce to najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce. Wręczana od 1970 roku przez Polski Związku Lekkiej Atletyki i Przegląd Sportowy. Pomysłodawcą rankingu był nieżyjący już red. Andrzej Gowarzewski, który na początku lat 70. był dziennikarzem katowickiego Sportu. Pierwszymi zwycięzcami rankingu byli znakomita płotkarka Teresa Sukniewicz oraz czołowy europejski średniodystansowiec Henryk Szordykowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024